Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim w GBP w Oleśnie

Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim w GBP w Oleśnie

Obfitujący w różnorodne wydarzenia kulturalne wrzesień doczekał się doprawdy niezwykłego zakończenia. Otóż 28 września 2018 roku GBP w Oleśnie odwiedził Andrzej Poniedzielski.

Ten znakomity humorysta, znany z niezwykle inteligentnej satyry, jest również autorem tekstów, poetą i pieśniarzem, a ponadto Mistrzem Mowy Polskiej oraz Ambasadorem Polszczyzny 2016. Przede wszystkim jest jednak wyjątkowo ciepłym i serdecznym człowiekiem, który wnikliwe obserwuje świat i ludzi, by później fenomenalnie i z ogromnym poczuciem humoru przedstawiać swoje spostrzeżenia. Nie brakuje mu również autoironii i ogromnego dystansu do samego siebie.
Występ w Oleśnie poświęcony został w dużej mierze analizie relacji damsko-męskich. Zgromadzona licznie publiczność poznała dwie złote zasady, którymi posługiwać się powinni przedstawiciele obu płci. Po pierwsze: „Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę. Ale to i tak niczego nie zmieni…”, w sumie nie wiadomo, czy nie trafisz jeszcze gorzej. Po drugie” „Mężczyzna to nie liść. On musi iść” – nie ważne, dokąd, byle nie do domu…. Jeśli by ktoś natomiast chciał dowiedzieć się, czym właściwie jest miłość, to odpowiedź Andrzeja Poniedzielskiego jest również prosta: „Dwa serduszka, cztery oczy… Ojojooooooj…” – a tego już chyba komentować nie trzeba.

Widownia była zachwycona, czego dowodem były częste wybuchy śmiechu oraz owacje na stojąco. Na zakończenie Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec oraz Dyrektor biblioteki Małgorzata Morawiec podziękowali Andrzejowi Poniedzielskiemu za przyjęcie zaproszenia oraz wręczyli symboliczne, regionalne upominki.

……………………………..
Spotkanie zorganizowano w ramach programu Dyskusyjny Klub Książki, a dofinansowano ze środków Instytutu Książki. Gospodarzami wydarzenia byli Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie oraz Dyskusyjny Klub Książki w Oleśnie.

gbpolesno.nazwa.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*