Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dąbrowa „pobiegła” po raz drugi

Dąbrowa „pobiegła” po raz drugi

W ciepłe, niedzielne popołudnie, 2 września 2018 roku, około 270 biegaczy między innymi z terenu województwa małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego wzięło udział w II edycji biegu ulicznego „Biegnij Dąbrowo” organizowanego przez stowarzyszenie Run Team Dąbrowa Tarnowska. Organizacja biegu była możliwa między innymi dzięki wsparciu finansowym Powiatu Dąbrowskiego i Gminy Dąbrowa Tarnowska.

Profesjonalną rozgrzewkę i start uczestników poprzedziło oficjalne otwarcie tego wielkiego sportowego wydarzenia przez przedstawicieli samorządu powiatowego i gminnego. Do biegaczy zwrócili się Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, a także Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Gospodarz naszego powiatu życzył wszystkim udanego biegu i ukończenia go z jak najlepszymi wynikami, jednocześnie wyrażając radość, z tak dużej liczby uczestników i wysokiego poziomu organizacji. Podkreślił również, że ważne jest wspieranie takich inicjatyw, mających na celu promowanie sportu i zdrowego stylu życia.

Ulicami Dąbrowy Tarnowskiej biegacze w różnym wieku, z różnym wykształceniem i wykonywaną pracą, ale z jednym wspólnym celem i pasją do biegania wzięli udział w biegu głównym (10 km), biegu rodzinnym oraz marszu nordic walking (3 km). Najmłodsi amatorzy biegania wzięli udział w specjalnie dla nich zorganizowanym biegu na dystansie 200 m i 400 m.

Celem tego przedsięwzięcia było między innymi upowszechnianie aktywnego wypoczynku ludzi w każdym wieku i propagowanie zdrowego trybu życia, promowanie aktywnego rodzinnego sposobu wypoczynku, w tym biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku, integracja społeczności lokalnej oraz popularyzowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży.

Organizowana w stolicy naszego powiatu impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła liczba biegaczy i osób im kibicujących. Profesjonalny pomiar czasu, dobra organizacja, życzliwa atmosfera i rywalizacja w duchu fair-play to niewątpliwe atuty tego wydarzenia.

Najlepszym zawodnikiem biegu „Biegnij Dąbrowo” na dystansie 10 km okazał się Jan Wydra z Mszany Dolnej, który przekroczył metę w wynikiem 00:34:55. Na dystansie 3 km (bieg rodzinny i NW) w kategorii: open najszybszym biegaczem został Paweł Marzec z Tarnowa z czasem 00:10:14, natomiast w kategorii: służby mundurowe najlepszy czas osiągnął Mateusz Kazek z Brzeska, który pokonał dystans 3 km w czasie 00:10:24.

Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał okolicznościowy medal. Zdobywcy I-III miejsca w każdej kategorii otrzymali dodatkowo piękne puchary.

Zadanie pn. „Biegnij Dąbrowo! – organizacja dąbrowskiego biegu ulicznego dla mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego” było współfinansowane ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego.

WYNIKI II EDYCJI BIEGU ULICZNEGO „BIEGNIJ DĄBROWO” i GALERIA ZDJĘĆ na stronie:
powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*