Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Pościg za motocyklistą

Pościg za motocyklistą

W czwartek (30.08.2018r.) po godz. 20.00 w trakcie pełnienia służby policjanci Komisariatu Policji w Szczucinie zauważyli mężczyznę poruszającego się po drodze publicznej motocyklem typu ścigacz, który na widok radiowozu zaczął się dziwnie zachowywać zwiększając prędkość jednośladu i zjeżdżając w boczne ulice miasta Szczucin. Funkcjonariusze widząc zaistniała sytuację w obawie o innych uczestników ruchu drogowego, udali się za kierującym a następnie podali wyraźny sygnał do zatrzymania, lecz motocyklista nie zastosował się do podanego sygnału i przyspieszając rozpoczął ucieczkę przed policyjnym patrolem. Mężczyzna poruszał się drogami głównymi, polnymi wzdłuż wału wiślanego ale także polami ornymi i ścierniskiem w kierunku miejscowości Łęka Szczucińska. W efekcie dynamicznej ucieczki kierujący jednośladem wjechał w gęste zarośla i chciał podjąć próbę dalszej pieszej ucieczki, co uniemożliwili mu skutecznie policjanci. Nieodpowiedzialnym motocyklistą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego. Podczas kontroli mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, iż próba ucieczki była spowodowana chęcią uniknięcia konsekwencji związanych z brakiem dokumentów oraz uprawnień do kierowania motocyklem.

Kierujący za popełnione przestępstwo odpowie wkrótce przed Sądem. Za niewykonanie polecenia zatrzymania się i ucieczkę grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności do lat 5.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Jeden komentarz

  1. To nieładnie „uciekać” motorem przed Policją. Po kiego grzyba ten 20-latek w ogóle „wsiadał” na motocykl? Mógłby mi to ktośwytlumaczyć?

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*