Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Brzychczy w Centrum Polonii w Brniu – zaproszenie

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Brzychczy w Centrum Polonii w Brniu – zaproszenie

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Brzychczy w dniu 5 września (środa) 2018 r. o godzinie 17.00.

Poprosiliśmy Panią Agnieszkę by pokrótce przedstawiła swoją historię jak i historie rozpoczęcia przygody z malarstwem i sztuką.

Przedstawiamy kilka słów od samej autorki prac:

„Nazywam się Agnieszka Brzychczy

Urodziłam się w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie nadal mieszkam i pracuję w jednym
z dąbrowskich urzędów. Mam troje wspaniałych dzieci.

Pracami artystycznymi zajmuję się odkąd pamiętam. Od zawsze coś tworzyłam, rysowałam, pisałam, odnawiałam, malowałam, szyłam, stary mebel po wielu godzinach pracy zyskiwał drugą młodość, parę desek stawało się funkcjonalną skrzynią, dom w mojej aranżacji nabierał szczególnego ciepła i piękna, stara kanapa oblekała się w nową szatę,
a słowa układały się w unikatowe strofy wiersza.

Moja przygoda z malarstwem rozpoczęła się ponad 10 lat temu, gdy jedna z koleżanek wymusiła na mnie namalowanie tryptyku. Wtedy po raz pierwszy wzięłam płótno do ręki. Uczyłam się wszystkiego sama czytając, słuchając rad innych. Nie mam wykształcenia w tym kierunku, ale mam ogromną wewnętrzną potrzebę do artystycznego uzewnętrzniania się. Obecnie maluję na czym się da na płótnach, deskach, na ścianach
a i bardzo często na dziecięcych twarzyczkach.

Tworzę i odnawiam. Jest to moja ogromna pasja, którą pochwala liczne grono moich przyjaciół i znajomych. Dzięki nim wiem, że to ma sens..”

Wernisaż wystawy uświetni zespół Filii Dei oraz słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!

centrumpolonii.pl
fot. centrumpolonii.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*