Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wielki Piknik Charytatywny dla Marcina i dożynki sołeckie w Szarwarku

Wielki Piknik Charytatywny dla Marcina i dożynki sołeckie w Szarwarku

15 sierpnia 2018 roku w Szarwarku lokalna społeczność zgromadziła się na Wielkim Pikniku Charytatywnym, połączonym z dożynkami sołeckimi. W wydarzeniu tym uczestniczył starosta Tadeusz Kwiatkowski, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem.

„Wszyscy jesteśmy z Marcinem” to właśnie hasło pikniku, który został zorganizowany po raz kolejny by pomóc w leczeniu i rehabilitacji mieszkańcowi Szarwarku. Podziękowano również wspólnie za plony tradycyjnymi dożynkami.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą dożynkową w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Szarwarku, a dalsza część uroczystości odbyła się na boisku sportowym. Nie zabrakło tam okolicznościowych przemówień, występów muzycznych, degustacji regionalnych potraw, rozgrywek piłkarskich dla najmłodszych i atrakcji dla dzieci. Odbyła się również loteria fantowa, z której dochód przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację Marcina Morawca.

Podczas uroczystości głos zabrał Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, który wyraził radość, ze wspólnego świętowania. Podkreślając, że tradycja łamania się chlebem, upieczonym ze świeżo zebranych ziaren jest jedną z piękniejszych w kulturze polskiej wsi. Zwrócił się do rolników życząc im zdrowia, obfitych plonów i wytrwałości w ich codziennej, ciężkiej pracy. Gospodarz naszego powiatu nawiązał również do obchodzonego Święta Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia. Mówił o wydarzeniach z 1920 roku i o Wincentym Witosie współtwórcy niepodległości, który kształtował postawę polskiej wsi i polskiego chłopa, rolnika i to właśnie on wezwał polskich chłopów do obrony naszej ojczyzny.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*