Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Niezwykłe filmy poświęcone polskim lotnikom z Dywizjonu 303 w Kinie „Sokół” – zaproszenie

Niezwykłe filmy poświęcone polskim lotnikom z Dywizjonu 303 w Kinie „Sokół” – zaproszenie

Już od 17 sierpnia w Kinie „Sokół” rozpocznie się okres projekcji dwóch niezwykłych filmów, podejmujących tę samą tematykę, ale pokazujących bitwę o Anglię nieco inaczej. Oba poświęcone są polskim lotnikom ze słynnego Dywizjonu 303.

Poniżej prezentujemy pierwszy z nich, grany w naszym kinie w okresie 17-30.08.

„303. Bitwa o Anglię” to pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303. imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”) i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3”), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych”). Reżyserii podjął się David Blair –zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski – wybitny operator, który pracował przy „Generale Nilu”, „80 milionach” i serialu „Czas honoru. Powstanie”.
Więcej szczegółów, w tym ciekawe wywiady i wspomnienia weteranów oraz wypowiedzi historyków na stronie internetowej i fanpage’u kina.

Drugi z proponowanych filmów – „Dywizjon 303. Prawdziwa historia” będzie grany w „Sokole” w terminie 7-20 września.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*