Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » „Koncertowo Niepodlegli” w zabytkowym breńskim parku

„Koncertowo Niepodlegli” w zabytkowym breńskim parku

W niedzielę, 12 sierpnia 2018 roku, w zabytkowym zespole dworsko-parkowym w Brniu bardzo licznie zgromadzili się mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego i zaproszeni goście na Koncercie z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, w ramach projektu „Koncertowo Niepodlegli”, przy współpracy pracowników Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. W tym dniu breński park wypełniły biało – czerwone barwy, a swój kunszt muzyczny zaprezentowały rodzime orkiestry dęte. Nie zabrakło również atrakcji dla wszystkich uczestników, w szczególności dla tych najmłodszych.

Przybyłym na koncert towarzyszyli przedstawiciele wszystkich samorządów z naszego powiatu, które skupia stowarzyszenie, m.in. Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Marek Kopia wicestarosta, Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, Kazimierz Olearczyk wójt gminy Bolesław, Krzysztof Korzec wójt gminy Mędrzechów, Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Andrzej Gorzkowicz burmistrz Szczucina, Jacek Sarat przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, Renata Klimek kierownik referatu ds. Promocji Gminy, Rozwoju Przedsiębiorczości i Ochrony Zdrowia w imieniu wójta gminy Radgoszcz Marka Lupy, Janusz Plata sekretarz gminy Olesno w imieniu wójta Witolda Morawca oraz Bronisław Błach sekretarz gminy Gręboszów w imieniu wójt Krystyny Świętek.

Koncert poprowadziła Mariola Smolorz naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, która na wstępie zaznaczyła, że wydarzenie to jest częścią projektu, którego celem jest popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich w polskich pieśniach patriotycznych oraz innych utworach muzycznych.

Wszystkich zgromadzonych w breńskim parku powitał Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, a zarazem przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia. Jest nam niezmiernie miło, że tak wiele osób przyszło dziś do zespołu dworsko – parkowego w Brniu, aby wziąć udział w tym niezwykłym i ważnym wydarzeniu upamiętniającym jedną z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny – zwrócił się do zebranych.

Gospodarz naszego powiatu podkreślił, że koncert jest doskonałą okazją do głębokiej refleksji, zarówno nad bolesnymi losami Polski i naszej „Małej Ojczyzny”, ale i również do zadumy nad teraźniejszością. Pamiętajmy, że nie możemy zapominać o narodowej tradycji i dobrych wzorach. Poprzez uczestnictwo w tym dzisiejszym wydarzeniu oddajmy dziś hołd naszym przodkom w podziękowaniu za najcenniejszy dar jakim jest niepodległość. Bądźmy narodem silnym, którego powinnością jest zachowanie tej wolności dla przyszłych pokoleń. Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami i kontynuujmy dzieło naszych wielkich rodaków – mówił starosta.

Złożył również podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji koncertu i realizacji projektu. Wyrazy wdzięczności skierował do burmistrzów i wójtów za miłą współpracę w ramach stowarzyszenia,  dziękując za ich zaangażowanie w realizację wspólnych projektów, które w szczególności służą mieszkańcom naszego regionu.

W tym dniu breński park wypełniły biało-czerwone barwy. Na stoisku starostwa powiatowego rozdawano flagi narodowe i gadżety niepodległościowe oraz promujące powiat. Można było również wziąć udział w konkursie wiedzy historycznej na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu również przygotowało stoisko wystawowe promujące swoją instytucję, na którym dla najmłodszych największą atrakcją było malowanie twarzy.

Uczestnicy mogli odwiedzić stoiska Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej Placówki w Tarnowie oraz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszyscy wystawcy zaprezentowali sprzęt i wyposażenie wykorzystywany podczas ich codziennej pracy, a także przygotowali szereg atrakcji dla uczestników, w tym m.in. pokazy ratownictwa medycznego, bezpłatne badania poziomu cukru oraz ciśnienia tętniczego krwi.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach powiatu. Pluszowe misie z zespołu muzycznego Tulinki Band zagwarantowały świetną zabawę dla dzieci i ich rodziców.  W związku z bardzo dużą liczbą dzieci organizatorzy podczas imprezy postanowili pokryć koszt zabaw dla najmłodszych uczestników, w związku z czym mogły korzystać z dmuchańców bezpłatnie i do woli.

Na scenie swój kunszt muzyczny zaprezentowały orkiestry dęte z Woli Mędrzechowskiej, Bolesławia oraz Szczucina. Wydarzenie zakończyło się koncertem zespołu ALVARO  i wspólną zabawą.

Organizatorzy serdecznie dziękują Marszałkowi i całemu Zarządowi Województwa Małopolskiego za dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Dziękują orkiestrom dętym, Zespołowi Tulinki oraz Zespołowi ALVARO za uświetnienie swoim występem naszego koncertu, a także wszystkim instytucjom, które zorganizowały stoiska: Karpackiemu Oddziałowi Straży Granicznej Placówka Straży Granicznej w Tarnowie, Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Tarnowie, Zespołowi Opieki Zdrowotnej, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendzie Powiatowej Policji. Podziękowania kierują również do Ochotniczych Straży Pożarnych w Oleśnie i Grądach na czele z Kazimierzem Światłowskim i Czesławem Mosio, a także Centrum Polonii – Ośrodkowi Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu na czele z dyrektor Małgorzatą Bułat za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Dziękują także Dorocie Długoń dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej za udostępnienie pięknych kwiatów, które zdobiły scenę oraz stoisko starostwa powiatowego.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*