Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Stypendia Wójta Gminy Bolesław wręczone

Stypendia Wójta Gminy Bolesław wręczone

W dniu 24 lipca 2018 r pięcioro uczniów Zespołu Szkół w Bolesławiu otrzymało jednorazowe stypendia za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018. Stypendium jest przyznawane na zasadach określonych w uchwale Rady Gminy nr V/46/2015 z dnia 29 kwietnia 2015 r w sprawie przyjęcia programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Bolesław. Aby uzyskać stypendium uczniowie szkół podstawowych muszą legitymować się średnią ocen wyższą niż 5,5, a uczniowie gimnazjum wyższą niż 5,25 i posiadać wzorową ocenę z zachowania.

Stypendia zostały wręczone uroczyście w świetlicy Urzędu Gminy przez Wójta Gminy Bolesław Pana Kazimierza Olearczyka, Przewodniczącego Rady Gminy – Pana Michała Ząbka, Przewodniczącego Komisji Oświaty – Pana Marka Kaczówkę, Dyrektora Zespołu Szkół w Bolesławiu Pana Jana Wieczorka, Wicedyrektora Zespołu Szkół w Bolesławiu Pana Andrzeja Czuprynę.

Wnioski Dyrektora o przyznanie stypendium analizuje powołana przez Wójta komisja. Stypendia nie mogą być niższe niż 500 zł i wyższe niż 800 zł. Wszystkie wnioski zostały jednomyślnie przyjęte, a wysokość stypendium ustalono na poziomie po 550 zł dla każdego ucznia.

Stypendia za wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali:

– Sikorska Natalia,
– Misiaszek Wojciech,
– Bryła Kinga,
– Woźniak Natalia,
– Ukleja Katarzyna.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz ich rodzicom.

boleslaw.com.pl
fot. boleslaw.com.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*