Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Podsumowanie wakacyjnych zajęć w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Podsumowanie wakacyjnych zajęć w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Oddział dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zakończył bezpłatne spotkania w ramach corocznej akcji „WAKACJE W BIBLIOTECE”, które odbywały się od 2 do 27 lipca br. od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-14:00. W zajęciach brały udział dzieci będące użytkownikami biblioteki w wieku od 7 do 12 lat.

– Tegoroczne wakacyjne warsztaty zdominowały… kolory. Barw jak z najpiękniejszej tęczy dzieci szukały w czytanych znanych i mniej znanych bajkach, opowiadaniach i wierszach, by następnie tworzyć kolorowe prace plastyczne z wielorakich materiałów oraz kreować zabawy ruchowe, teatralne, muzyczne inspirowane tymi właśnie czytankami. Wiele z rozrywek miało typowo umysłowy charakter, a wśród nich powodzeniem cieszyły się gry i konkursy literackie, zabawy logiczne „na planszy”, łamigłówki „literkowe” itp. Jednak we wszystkich zmaganiach, czy to ćwiczących umysł, czy też wyginających ciało, prym wiódł określony kolor z naszej wakacyjnej palety odcieni. Dzieci poznały także ciekawostki o symbolice i znaczeniu barw oraz brały udział w doświadczeniach badawczych, prostych eksperymentach i sztuczkachpełnych magii kolorów. Nowością były zabawy z chustami animacyjnymi oraz czytania i pogaduszki na „literackim skwerku” wśród zieleni przed budynkiem biblioteki. Niespodzianką, jak i niezwykle kształcącą atrakcją było spotkanie z panem Krzysztofem Wójcikiem, który poprowadził warsztaty fotograficzne, dające dzieciom nie tylko szansę na zdobycie nowej wiedzy, ale pozwoliły im też stanąć po drugiej stronie obiektywu. Wielki finał wakacyjnych spotkań odbył się na dąbrowskim Rynku, gdzie uczestnicy spotkań w towarzystwie Burmistrza naszego miasta pana Krzysztofa Kaczmarskiego, Dyrektor biblioteki pani Jadwigi Kusior, swoich bliskich i przypadkowych przechodniów zaprezentowali nietypowy flashmob zachęcający do czytania książek. Już tradycyjnie naszą zabawę wspiera Firma „Good Snack”- producent chrupek kukurydzianych z Dąbrowy Tarnowskiej, dziękujemy.

Zachęcamy do obejrzenia pełnego fotoreportażu z zajęć na stronie internetowej biblioteki: www.mbp.dt.pl

Zajęciom towarzyszyła wystawa nowości książkowych, wyeksponowanych oczywiście wedle kolorów okładek. Gratką były także „świeżutkie” gry planszowe, przy których dzieci niezwykle wesoło integrowały się ze sobą. Korzystać z nich można nie tylko w wakacje, dlatego w czasie całego roku zachęcamy do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek, korzystania z bogatego zaplecza zabawek w Kąciku Malucha, a już niebawem ruszamy z kolejnymi warsztatami i spotkaniami. Kraina Bajek zaprasza…

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*