Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Powiatowe obchody Święta Policji

Powiatowe obchody Święta Policji

25 lipca 2018 roku, w Ośrodku Spotkania Kultur odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. Tradycyjnie był to dzień życzeń skierowanych do funkcjonariuszy Policji, a także podziękowania tym, którzy wspierają ich działania. Policjanci pracujący na Powiślu, otrzymali również mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Tegoroczne obchody Święta Policji upamiętniały 99-rocznicę powstania Policji Państwowej, która została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia współczesna Policji obchodzi swoje święto właśnie w tym dniu.

Jak co roku, na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli samorządu powiatowego, który reprezentowali Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, Marek Kopia wicestarosta dąbrowski, a także Maria Sztorc skarbnik powiatu .

Przybyłych gości powitał nadkom. Mirosław Strach komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, który złożył również życzenia policjantom i pracownikom Policji, a także ich rodzinom za trud służby pełnionej na co dzień. Podziękował także władzom samorządu powiatowego i samorządów gminnych za współpracę i wspieranie wielu inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Marek Kopia wicestarosta dąbrowski w imieniu samorządu powiatowego przekazał na ręce nadkom. Mirosława Stracha komendanta Powiatowego Policji życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy Policji pracujących w powiecie dąbrowskim, a także pogratulował odznaczonym i awansowanym.

Podczas uroczystości zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awanse na wyższe stopnie przyznano 32 funkcjonariuszom, w tym 19 w korpusie aspirantów oraz 13 w korpusie podoficerów.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*