Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Sprzedaż alkoholu osobie nietrzeźwej jest przestępstwem

Sprzedaż alkoholu osobie nietrzeźwej jest przestępstwem

Szczucińscy policjanci ujawnili, że sprzedawca jednego ze sklepów na terenie miasta Szczucin sprzedał alkohol nietrzeźwemu mężczyźnie. Teraz sprzedawca odpowie za złamanie przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi mu kara grzywny a także zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży napojów alkoholowych.

Do zdarzenia doszło 23 lipca br. około godz. 01.00. Patrolujący swój rejon funkcjonariusze zauważyli, że w kierunku jednego ze sklepów na terenie miasta Szczucin zmierza zataczający się mężczyzna. Uwagę policjantów zwróciło jego zachowanie, które wskazywało, że jest on pod znacznym wpływem alkoholu oraz fakt, że 33-latkowi został sprzedany alkohol w postaci kilku piw. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest nietrzeźwy a alkohol kupił przed chwilą w sklepie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Pamiętajmy, że sprzedaż napojów alkoholowych osobie, której zachowanie wskazuje, że znajduje się w stanie nietrzeźwości jest zabronione przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, stanowi przestępstwo i zagrożone jest karą grzywny. Sąd może także orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży alkoholu. Ponadto na sprzedaż napojów alkoholowych wymagane jest specjalne zezwolenie, które jest cofane między innymi w przypadku sprzedaży lub podawania alkoholu osobom nieletnim, nietrzeźwym albo na kredyt lub pod zastaw.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

2 komentarze

  1. w wielu sklepach osiedlowych widzę że sprzedawcy sprzedają alkohol zataczającym się osobą co na pierwszy widok widać że są w stanie upojenia alkoholowego i nikt na to nie reaguje GDZIE TU PRAWO !!!POD DOMEM MOŻNA KUPIĆ PIWO I WÓDKĘ GDZIE KONTROLA POLICJA??NA DEKERTA W SOSNOWCU PRZED TARGIEM MIEJSKIM PIJANI LEŻĄ NA SCHODACH SKLEPU Z KTÓREGO PRZED MOMĘTEN WYSZLI Z KOLEJNĄ 10ML WODKI GDZIE TU PRAWO ???

    • Co to jest „momęt” i „wodka”? Pijani, o których piszesz pewnie napisaliby to zgodnie z ortografią. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią, ale jak już komentujesz, to pisz jak trzeźwy(a) a nie kolejny alko wpis.

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*