Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kolejna duża inwestycja realizowana w dąbrowskim szpitalu

Kolejna duża inwestycja realizowana w dąbrowskim szpitalu

W dąbrowskim szpitalu rozpoczęto realizację kolejnej dużej inwestycji o wartości ponad 9 mln złotych, w ramach której odnowione i doposażone zostaną oddziały: Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej z Pododdziałem Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologii, Chorób Wewnętrznych i Geriatrii, Pulmonologii. Do Pawilonu płucnego zostanie dobudowane skrzydło, do którego przeniesiony zostanie Oddział Zakaźny.

O realizację tej ważnej inwestycji zabiegał starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski wspólnie z dyrektorem szpitala Łukaszem Węgrzynem. Dzięki ich staraniom zadanie pn. „Inwestycje w infrastrukturę Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej w celu poprawy jakości oraz dostępności świadczonych usług” uzyskało dofinansowane w wysokości 4,2 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Zakres zadania jest duży. Remontowi zostanie poddanych 5 oddziałów, które również zyskają nowe wyposażenie. Zostanie wybudowany nowy Oddział Zakaźny. Realizacja inwestycji obejmować będzie też budowę wewnętrznych instalacji (elektrycznej w tym zasilanie i oświetlenie, telefonicznej, internetowej, odgromowej, gazowej, gazów medycznych, wody zimnej, ciepłej wody użytkowej, wodociągowej, przeciwpożarowej, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, klimatyzacji) wraz z układem komunikacji wewnętrznej obejmującym ciąg pieszo – jezdny, drogę pożarową, utwardzenia terenu i dojścia wraz z rozbudową instalacji zewnętrznych (wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, ciepłowniczej, gazowej, gazów medycznych, elektroenergetycznej, technicznej). Zakończenie tego przedsięwzięcia (obejmującego roboty budowlane o wartości ok. 7,5 mln zł i zakup sprzętu medycznego o szacowanej wartości 1,5 mln zł) zaplanowane jest na kwiecień 2019 r.

„Tak dużej inwestycji nie da się niestety przeprowadzić bez przejściowych utrudnień i uniknąć pewnych niedogodności, które będą niestety Państwu i nam towarzyszyć. Dołożymy jednak wszelkich starań, by je zminimalizować.” – zapewnia Łukasz Węgrzyn dyrektor dąbrowskiego szpitala. „Z góry przepraszamy za dyskomfort związany z remontem. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.”

Dzięki staraniom samorządu powiatowego i dyrekcji szpitala, warunki leczenia pacjentów w Zespole Opieki Zdrowotnej wciąż się polepszają, a placówka zmienia i poprawia swój wygląd nie tylko w środku, ale i na zewnątrz. Wszystkie prowadzone inwestycje mają na celu przede wszystkim poprawę jakości i dostępności świadczonych w szpitalu usług medycznych oraz zapewnienie wysokiego standardu placówki.

„Szpital powiatowy wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny i oferuje szeroki zakres usług lecznictwa stacjonarnego, jak i poradni specjalistycznych. Dbamy o to by pacjenci, osoby odwiedzające oraz personel mieli przyjazne i bezpieczne warunki pobytu i pracy” – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski.

powiatdabrowski.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*