Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Uczestnicy ŚDS w Oleśnicy odwiedzili Zalipie

Uczestnicy ŚDS w Oleśnicy odwiedzili Zalipie

W dniu 11 czerwca 2018 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy wraz z Panią Dyrektor Ireną Kawa oraz Terapeutami, korzystając z zaproszenia Państwa Elżbiety i Wiesława Trójniak, po raz kolejny udali się do Zagrody Państwa Trójniaków, która jest wyjątkowym, małym skansenem, położonym w pięknej rolniczej wsi, przez wielu nazywaną wsią malowaną.

Podopieczni oprócz szopki całorocznej, ekspozycji kultury materialnej Powiśla Dąbrowskiego tj. przedmiotów użytku codziennego w dawnym gospodarstwie, mogli podziwiać malarstwo najmłodszego z dzieci Państwa Trójniak, Pawła.
Ponadto uczestnicy zobaczyli ekspozycję rękodzieła artystycznego, własnoręcznie robione prace takie jak: serduszka, aniołki, koguciki, podkowy, kwiaty, serwetniki, krzesełka, które wykonane zostały z drewna i ozdobione tradycyjnymi zalipiańskimi motywami kwiatowymi.

– Zobaczyliśmy także zbudowany piec chlebowy, na blasze, którego Pani Trójniak piecze placki tzw. „podpłomyki”. Po oglądnięciu i zwiedzeniu wszystkich prac, Państwo Trójniak zaprosili Nas na pyszne kiełbaski z ogniska oraz słodkości. Dziękujemy serdecznie Państwu Trójniak za gościnę, przekazaną wiedzę, a spędzony czas na świeżym powietrzu był dla nas chwilą bardzo przyjemnego odpoczynku i relaksu.

sdsolesnica.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*