Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Trwają Dni Dąbrowy Tarnowskiej

Trwają Dni Dąbrowy Tarnowskiej

Przed nami trzy mocne akcenty tegorocznych Dni Dąbrowy Tarnowskiej: najbliższy weekend to 2 imprezy: 14 lipca na parkingu przed Hotelem „Cristal Park” Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego organizuje „Święto Rodziny Dąbrowskiej”, służące integracji społecznej i środowiskowej wokół kultury tworzonej w ramach amatorskiego ruchu artystycznego. Na scenie od godz.17:00 wystąpią zespoły z DDK i goście: wokaliści oraz muzycy ze Studia Rocka Pawła Mazura i bardzo lubiana w regionie kapela podwórkowa „Stare Wiarusy” z Dąbrowy. Od 15:00 będą dostępne urządzenia rekreacyjne. Dzieci będą mogły do woli korzystać z trzech urządzeń pneumatycznych (zjeżdżalnia, zamek i plac zabaw), których używanie zostało opłacone w ramach grantu. Impreza odbywa się w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20 i jest finansowana w 100% ze środków pozyskanych przez Lokalną Grupę Działania w Mielcu „Prowent”, projektu grantowego pn. „Wzmocnienie kapitału społecznego oraz promowanie obszaru LGD PROWENT poprzez realizację inicjatyw o charakterze edukacyjno-szkoleniowym i wydarzeń promocyjnych, kulturowych, rekreacyjnych”.

Drugim akcentem będzie niedzielne XI Spotkanie Kultur, tradycyjnie na parkingu C.H. „Dąbrowiak”. Impreza jest współorganizowana przez „Invest-Nieruchomości” sp. z o.o. – właściciela „Dąbrowiaka” i Dąbrowski Dom Kultury. Od godz.16:00 na scenie prezentowane będą różne style i gatunki muzyczne. Wystąpią w kolejności chronologicznej: „SzuGirls” (disco polo), Rafał Lincner biesiadnie i Trio Piotra Szefera (Lista śląskich szlagierów), „New Chapter” (rock) i „Zakopower” (folk). Koncert gwiazdy wieczoru („Zakopower” godz.21:15) jest współfinansowany z Budżetu Obywatelskiego (II edycja – zadanie „Z gwiazdami … nie tylko zaczytani”, realizator – Centrum Sztuki Mościce, partnerzy z gminy Dąbrowa Tarnowska: DDK i Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej). Nowością imprezy będzie Wesołe Miasteczko z Czech, które przyciągnąć powinno swoimi atrakcjami całe rodziny, magnesem z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi będzie zapewne też Kwadrans w Radiem RDN (konkursy rodzinne na scenie – około godz.20:30).

Trzeci, kończący obchody święta miasta element, to VI Dąbrowska Noc Bluesowa, zaplanowana na dziedzińcu synagogi (Ośrodek Spotkania Kultur) na piątek 20 lipca od godz.20:30. Wystąpią: „Tortilla” i formacja młodych muzyków z regionu – N.O.C.) W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali Kina „Sokół”.

W sobotę 14 lipca kończy się VII Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Barwy Dąbrowy” z udziałem 14 artystów z Polski i Białorusi. Z tej okazji w galerii odbędzie się wernisaż i krótki recital w wykonaniu Marcina Guzika (sala kinowa, godz.15:00). Będzie można podziwiać piękne obrazy i rzeźby, które wkrótce staną się ozdobą kilku miejsc w mieście.

Za nami niezwykle klimatyczny V Koncert Muzyki Duszy (6 lipca) w malowniczych wnętrzach synagogi i pierwsze dni zmagań artystów z weną i przeciwnościami losu oraz wyzwaniami tegorocznego pleneru malarsko-rzeźbiarskiego. Zza sztalug widać pierwsze tematy malarskie, z trzech kloców dębowych wyłaniają się kształty i formy, które do soboty wyszlachetnieją…

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*