Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Relacja z działalności chóru Clave de sol oraz zespołu Dance Art ze Szczucina

Relacja z działalności chóru Clave de sol oraz zespołu Dance Art ze Szczucina

Międzynarodowy Festiwal Folklor Nuance w Bułgarii z udziałem chóru Clave de sol oraz zespołu Dance Art

12 czerwca chór Clave de sol Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie pod kierunkiem Ilony Mach, oraz grupa taneczna Dance Art pod kierunkiem Mariny Hryhorjevej, wyruszają po nową przygodę artystyczną, tym razem do Bułgarii. Wszyscy pełni emocji, wrażeń i niepewności, ale bardzo szczęśliwi, że będą mogli reprezentować nasze miasto i kraj na Międzynarodowym Festiwalu Folklore Nuance – w Bułgarii.

– Pod kierownictwem Dyrektora Festiwalu Plamena Drashkova, koncertowaliśmy w miastach: Primorsko oraz Łożeniec wraz z zespołami z Ukrainy, Serbii i Bułgarii. Uczestniczyliśmy w pięknych, ulicznych Paradach Zespołów, pokazach tanecznych, poznając kulturę i regionalne tradycje innych krajów. Nasze prezentacje artystyczne zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem, czego dowodem jest dyplom i statuetka z wyrazami największego uznania zarówno dla chóru jak i zespołu tanecznego.

Piękna pogoda pozwoliła na chwile relaksu, leżakowania i oddechu morską bryzą. Spędzany razem czas, dał również możliwość doskonalenia naszego muzycznego repertuaru.

Dziękujemy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczucinie p. Beacie Dzięgiel, Dyrektor SCKiB w Szczucinie p. Krystynie Szymańskiej, Burmistrzowi Szczucina p. Andrzejowi Gorzkowiczowi, Radzie Miasta Szczucina, sponsorom i wszystkim którzy zawsze dodają nam otuchy i są z nami sercem.

Wspólne wyjazdy, koncerty, zdobywanie sukcesów, śmiech i łzy to wszystko dodaje siły, energii i wiary że RAZEM MOŻNA SIĘGNĄĆ GWIAZD.

 

Muzyczny tydzień chóru Clave de sol w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu

Dwa dni przerwy i chór Clave de sol ze swoim dyrygentem, na nowo pakuje walizki, tym razem kierunek – Wrocław. To już po raz trzeci chór zostaje wytypowany na Koncert Finałowy Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska we Wrocławiu, oraz dodatkowo nagranie płyty CD „Moniuszko śpiewany inaczej”.

– To ogromne wyzwanie i wielkie przedsięwzięcie dla nas, do którego przygotowywaliśmy się kilka miesięcy. Rozumieliśmy rangę i odpowiedzialność jaka na nas ciąży. Solidnie przygotowani mogliśmy z radością i dumą stanąć na scenie Filharmonii Wrocławskiej.

Przez 4 dni, pod kierunkiem Dyrektora Artystycznego Akademii Chóralnej p. dr hab. Agnieszki Franków Żelaznej trwały warsztaty muzyczne, przygotowania do Koncertu oraz nagrań.

Mieliśmy również okazję ponownie zobaczyć piękny Rynek no i oczywiście skosztować słynnych wrocławskich pączków.

28 czerwca o godz. 18.00 w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego, zabrzmiały pierwsze dźwięki Orkiestry Leopoldinum z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, przy udziale pięciu wybranych chórów z Projektu Akademii Chóralnej, w tym również naszego, oraz solistów NFM we Wrocławiu, w tym absolwenta naszej szkoły tenora-Sebastiana Macha.

Koncert „Moniuszko śpiewany inaczej” pod batutą Agnieszki Franków-Żelazny wzbudził ogromny zachwyt, emocje, łzy i niezapomniane przeżycie wśród słuchaczy oraz samych wykonawców.

Z brzmiącą jeszcze w uszach muzyką z Koncertu, rozpoczęliśmy kolejny dzień – nagrania utworów St. Moniuszki na płytę CD. Po dwóch dniach ogromu pracy, powtórzeń, poprawek, zakończyliśmy to Wielkie Dzieło…

Wszyscy uświadomili sobie, że najpiękniejsze rzeczy dzieją się przy współpracy i połączeniu energii wielu dobrych ludzi. To było dla nas ogromne doświadczenie nie tylko muzyczne. Pracowaliśmy nad utworami pokonując własne słabości, tworzyliśmy piękno, które dało i da radość tak wielu ludziom.

Tworzenie piękna pomnaża w nas potrzebę bycia dobrymi…

Ilona Mach

szczucin.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*