Weekend pełen emocji w Dąbrowie Tarnowskiej – program

NOWA PROPOZYCJA KULTURALNA DLA MIESZKAŃCÓW DĄBROWY – ŚWIĘTO RODZINY DĄBROWSKIEJ

Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej, organizuje w najbliższą sobotę 14 lipca festyn integracyjny „Święto Rodziny Dąbrowskiej”. Impreza jest finansowana ze środków Lokalnej Grupy Działania „Prowent” w Mielcu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 („Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”).

Festyn odbędzie się na parkingu przed Hotelem „Cristal Park” w Dąbrowie Tarnowskiej (ul. Sportowa 4). Urządzenia dla dzieci (dmuchane: zjeżdżalnia, zamek i plac zabaw) nieodpłatnie będą dostępne od godz. 15:00, na scenie zaprezentują się zespoły muzyczne i taneczne (w godz.17:00-20:30). Wystąpią: 2 formacje folklorystyczne („Nieczajnianie”, „Dąbrowiacy”) i 3 tańca nowoczesnego: „Sokoliki”, „Voce” oraz najmłodsze tancerki z „Dance Art” Studio Tańca Maryny Grygorjevej. W ostatniej części koncertu zaprezentują się wokaliści z tarnowskiego Studia Rocka Pawła Mazura i kapela podwórkowa „Stare Wiarusy”. Ważnym elementem imprezy integracyjnej będą pokazy przygotowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie oraz dąbrowskich strzelców. Dodatkowo wydarzenie uświetni wystawa prac wykonanych przez kilkunastu artystów biorących udział w międzynarodowym plenerze malarsko-rzeźbiarskim, można ją oglądać w pobliskiej galerii DDK i na parkingu obok budynku „Sokoła”.

PROGRAM XI SPOTKANIA KULTUR – PODSUMOWANIA DNI DĄBROWY

Zwykle w połowie lipca Dąbrowa Tarnowska świętuje, od kilkunastu lat dzięki współpracy Dąbrowskiego Domu Kultury z „Invest-Nieruchomości” sp. z o.o. – właścicielem Centrum Handlowego „Dąbrowiak” mieszkańcy regionu i wakacyjni goście mogą słuchać i podziwiać gwiazdy polskiej estrady. Ale istotą Spotkań Kultur są nie tylko wieczorne koncerty gwiazd, to także prezentacja różnych stylów muzyki i tańca, próba poszukiwania form dla zróżnicowanych wiekowo i estetycznie widzów. W ciągu 10 minionych lat na scenie obecne były: rock, blues, ballada, folklor i folk, disco polo, latino, muzyka etniczna (rytmy greckie, romskie, klezmerskie, południowo-amerykańskie), taniec ludowy, nowoczesny i towarzyski.

15 lipca na scenie plenerowej przed „Dąbrowiakiem” w godz.16:00-22:30 wystąpią w kolejności chronologicznej: „SzuGirls” (duet energetycznych dziewcząt disco polo), „Lista śląskich szlagierów” (w 2 odsłonach, łączny czas programu to ponad 2,5 godziny – Rafał „Lincner biesiadnie” od godz.16:30, „Śląskie Trio Piotra Szefera”, rockowa kapela „New Chapter” (około godz.19:15) i „ZAKOPOWER” (około godz.21:15). O 19:00 Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oficjalnie podsumuje tegoroczne święto miasta, a około godz.20:45 podczas Kwadransu z Radiem RDN Małopolska będzie można wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez patrona medialnego. Jak zwykle, na placu obok sceny nie zabraknie atrakcji kulinarnych i urządzeń służących rozrywce najmłodszych (urozmaicony plac zabaw z dmuchańcami i innymi przyciągającymi uwagę dzieci „magnesami” festynowymi.

Szczegółowe informacje na temat imprez związanych z Dniami Dąbrowy Tarnowskiej na stronie DDK
ddkdabrowa.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*