Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » III Gminny Przegląd Muzycznych Talentów w Gręboszowie

III Gminny Przegląd Muzycznych Talentów w Gręboszowie

Jeanette Vos w The Music Revolution napisała „Muzyka zmniejsza stres, łagodzi strach, dodaje energii i poprawia pamięć. Muzyka sprawia, że ludzie są mądrzejsi.”

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie prowadząc szkółkę gry na instrumentach dokłada wszelkich starań, aby wśród dzieci i młodzieży z Gminy Gręboszów (i nie tylko) propagować zamiłowanie do muzyki. III Gminny Przegląd Muzycznych Talentów, który odbył się dnia 19 czerwca br. w siedzibie centrum kultury pokazał, że w naszej małej Ojczyźnie nie brakuje uzdolnionych muzycznie młodych ludzi, oraz uwidocznił jak duże postępy robią osoby, które już od kilku lat szlifują swoje umiejętności.

W przeglądzie wzięło udział 16 młodych muzyków, którzy wykonali przygotowane utwory na pianinie, gitarze, skrzypcach oraz keyboardzie. Komisja Jury powołana przez organizatora w składzie: Krzysztof Roman, Wiesław Lizak oraz Monika Kilian oceniała nie tylko grę na instrumencie ale również umiejętności wokalne uczestników. Siedmioro wykonawców nagrodzonych zostało wyróżnieniem specjalnym – Wiktoria Woziwoda – wokal i gra na pianinie, Karolina Sarat – wokal i gra na pianinie, Ewelina Dąbroś – wokal, gra na pianinie oraz gitarze, Amelia Seruś – wokal, gra na skrzypcach, pianinie i keyboardzie, Ola Piątek- wokal i gra na gitarze, Paulina Trela – wokal i gra na keyboardzie, Oliwia Dąbroś – gra na keyboardzie. W pozostałych uczestnikach przeglądu, komisja jury również dostrzegła potencjał muzyczny, muszą oni jednak jeszcze szlifować swoje talenty, aby za rok na IV Przeglądzie Muzycznych Talentów, móc cieszyć się zdobytą statuetką.

Najlepszym podsumowaniem III Gminnego Przeglądu Muzycznych Talentów są słowa Piotra Łazarkiewicza, że „tylko w muzyce odnajduję coś absolutnie pięknego, nieopisywalnego, niewyrażalnego werbalnie, co porusza najdelikatniejsze i najczulsze struny duszy człowieka.” Niech ta muzyka, którą wysłuchaliśmy podczas przeglądu – wesoła, optymistyczna, momentami wzruszająca towarzyszy nam przez całe nadchodzące wakacje.

gck.greboszow.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*