Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » „Noc Bibliotek” w GBP w Radgoszczy

„Noc Bibliotek” w GBP w Radgoszczy

Trzecia edycja „Nocy Bibliotek” pod hasłem Rzeczpospoczyta, zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Szkolną Bibliotekę już za nami.

– Tegoroczna nocka miała patriotyczny akcent, ponieważ chcieliśmy uczcić zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akcję rozpoczęliśmy tradycyjnie głośnym czytaniem przygodowej książki „Łopianowe pole”, w interpretacji dyrektor SP w Radgoszczy Małgorzaty Węgiel – mówi Alicja Błocho, kierownik GBP w Radgoszczy.

Noc Bibliotek uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły, pod batutą Wiesława Kwietnia. Przygody „Brzydkiego kaczątka” w interpretacji zespołu teatralnego „Maupy”, w reżyserii Bogusi Witaszek i Joasi Gwóźdź były kolejnym punktem programu. Wiele emocji wzbudził teleturniej „Kocham Cię Polsko”, który przygotowała i ze swadą prowadziła Joasia Gwóźdź.

– Pytania quizowe dotyczyły naszej Ojczyzny, także w znaczeniu regionalnym. Po umysłowych zmaganiach, mogliśmy się poczęstować smacznymi i zdrowymi kanapkami, które przygotowały niezawodne jak zawsze Beata Kijak i Jola Motyka. Uwieńczeniem wieczoru była projekcja przygodowego filmu pt. „Tarapaty” – zdradza Alicja Błocho.

Współorganizatorem Nocy Bibliotek była stajnia Alado i Sołectwo Radgoszcz I. Organizator składa wyrazy podziękowania za wsparcie i pomoc życzliwym osobom, a uczestnikom dziękuje za przybycie i aktywny udział. Do zobaczenia za rok!

radgoszcz.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*