Autokary do kontroli

Małopolska Policja przez cały rok otrzymuje wiele próśb o sprawdzenie stanu technicznego autokaru przed wyjazdem w trasę. Zgłoszenia te dotyczą wyjazdów tak na wycieczki szkolne jak i zielone szkoły, jednakże najbardziej nasilone są w okresie ferii zimowych oraz letnich wakacji.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, małopolska Policja przypomina jak należy dokonać takiego zgłoszenia.

Prośby o policyjne kontrole autobusów należy kierować do dyżurnego właściwej miejscowo jednostki Policji pod nr tel. 997, który będzie kierował patrole policyjne na wskazane miejsce sprawdzenia autobusu, a w przypadku nawarstwienia się liczby kontroli w danym momencie będzie organizował doraźne punkty kontrolne.

 

W miarę możliwości prośby o kontrolę autokarów powinny być zgłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem, tj. dzień przed wyjazdem.   

W sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu podróżnych policjanci będą natychmiastowo podejmować interwencje poza wyznaczonymi punktami kontroli – w miejscu zaistniałego niebezpieczeństwa.

Policyjna kontrola autokarów polega na:

  • sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego,
  • sprawdzeniu wymaganych w czasie jazdy dokumentów,
  • skontrolowaniu stanu technicznego i obowiązkowego wyposażenia pojazdu, prawidłowego oznakowania oraz jego oświetlenia, zwrócenia uwagi na stan ogumienia, układ kierowniczy oraz hamulcowy,
  • sprawdzeniu przestrzegania czasu pracy i obowiązujących przerw w prowadzeniu pojazdu.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*