Spektakl muzyczny „Aj waj! czyli historie z cynamonem” w Dąbrowie Tarnowskiej – zaproszenie

Zapraszamy na niezwykły spektakl muzyczny „Aj waj! czyli historie z cynamonem” w wykonaniu „Grupy Rafała Kmity” w ramach projektu „Z gwiazdami nie tylko… zaczytani”, finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w II Edycji Budżetu Obywatelskiego. Odbędzie się on w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej (synagoga) w najbliższą niedzielę 17 czerwca o godz. 20:00 (wstęp wolny). Wcześniej (piątek i sobota) będzie pokazywany w Radłowie i Żabnie.

Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez partnerów: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

„Grupa Rafała Kmity” to działający od 1993 r. kabaret literacki założony w Krakowie. Zdobył on dużą popularność w pierwszej połowie lat 90., kiedy to programami Głusi jak pień, Trzy zdania o umieraniu oraz Pop-show trzy razy z rzędu zdobyła najwyższe wyróżnienia na Przeglądzie Kabaretów PaKA (lata 1993-1995).

Ponadto realizacja telewizyjna programu Pop-show reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Montreux w 1996. Po roku 1997 Grupa odeszła od widowisk o charakterze kabaretowym w stronę własnych niepozbawionych humoru przedstawień teatralnych. Zespół aktorski tworzą głównie aktorzy krakowskich teatrów.

Spektakle teatralne: „Wszyscyśmy z jednego szynela” (1997), „Ca-sting” (2002), „Aj waj! czyli historie z cynamonem” (2005) stały się znaczącymi wydarzeniami na mapie kulturalnej Polski.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*