Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Broaden Your Mind” rozstrzygnięty

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Broaden Your Mind” rozstrzygnięty

11 czerwca 2018 roku, starosta Tadeusz Kwiatkowski wręczył nagrody i dyplomy laureatom I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Broaden Your Mind”.

Ten konkurs lingwistyczny został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego celem było rozwijanie u uczniów zainteresowania nauką języka angielskiego oraz podniesienie ich świadomości językowej. Uczestnicy konkursu, a więc uczniowie klas siódmych i oddziałów gimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego mogli sprawdzić swoje umiejętności początkowo w etapie szkolnym, a później powiatowym.

Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego oraz dyrektor szkoły Anny Fido. Podziękowano również nauczycielom języka angielskiego, którzy przygotowywali uczniów do konkursu.

Starosta dąbrowski który objął patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem, zwrócił się do uczniów gratulując im bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, umiejętności lingwistycznych i osiągniętych wyników. Podkreślił, że język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym w świecie nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej oraz dyplomacji. Dlatego też tak ważna jest nauka tego języka. Zwracając się dyrekcji i nauczycieli, gospodarz naszego powiatu wyraził chęć wspierania tego typu inicjatyw na szczeblu powiatowym.

Dyrektor szkoły Anna Fido także pogratulowała uczniom osiągniętych sukcesów w zmaganiach powiatowych, jednocześnie dziękując za udział w pierwszej edycji konkursu i zachęcając do udziału w następnych. Podziękowała również staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu za wsparcie konkursu oraz ufundowanie nagród dla jego laureatów.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*