Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Promesa dla Gminy Dąbrowa Tarnowska na odbudowę drogi gminnej „Zagumnie”

Promesa dla Gminy Dąbrowa Tarnowska na odbudowę drogi gminnej „Zagumnie”

W środę 30 maja br. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski odebrał z rąk Sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztofa Kozłowskiego oraz wicewojewody małopolskiego Józefa Gawrona promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Uroczyste wręczenie promes samorządowcom z naszego województwa w kwocie ogólnej ponad 20 mln zł miało miejsce w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Całość środków przeznaczona zostanie na liczne zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Wysokość dotacji dla Gminy Dąbrowa Tarnowska wynosić będzie 800 000 zł. Zgodnie z przeznaczeniem środki promesy zostaną przeznaczone na realizację inwestycji pn. „Odbudowa drogi gminnej „Zagumnie” w Żelazówce nr 180502 K”.

W ramach inwestycji zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna na istniejącej nawierzchni tłuczniowej drogi wraz z odwodnieniem 975 m. z mijankami.

Odbudowana droga jest alternatywną trasą dojazdu w kierunku sołectwa Fiuk w przypadku nieprzejezdności drogi gminnej przez wieś.

dabrowatar.pl
fot. dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*