Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dopalacze, broń i amunicja

Dopalacze, broń i amunicja

W sobotę 9 czerwca br. około godz. 22.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety dotyczące dziwnego zachowania siostry. Z relacji jaką przedstawiła zgłaszająca wynikało, że mogło dojść do zagrożenia stanu życia lub zdrowia 25 – latki .

Zaalarmowani policjanci niezwłocznie podjęli interwencję. Każda minuta w tej sytuacji była ważna dla policjantów, aby dotrzeć do kobiety. Na miejscu zastali zgłaszającą, która przekazała funkcjonariuszom informację, że jej siostra od dwóch dni nie wychodzi ze swojego pokoju, ciągle śpi i nie można z nią nawiązać kontaktu co może być wynikiem zażycia dopalaczy.

Policjanci zastali 25- latkę nieprzytomną i natychmiast udzielili jej pomocy. Przybyła na miejsce załoga pogotowia zabrała nieprzytomną kobietę do szpitala. Efektem zażycia niewiadomego pochodzenia substancji psychoaktywnych była czasowa utrata mowy przez kobietę.

Dąbrowscy kryminalni prowadząc dochodzenie w tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn: 25– letniego mieszkańca gminy Bolesław oraz 27 – letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego. W trakcie przeszukań ich miejsc zamieszkania zabezpieczyli około 70 woreczków strunowych wśród nich kilka z zawartością jasnej substancji i suszu (substancje te zostaną poddane badaniu laboratoryjnemu), wagę elektroniczną, amunicję wojskową oraz elementy broni palnej.

Mieszkańcowi województwa świętokrzyskiego wstępnie przedstawiono zarzut posiadania broń palnej i amunicji bez zezwolenia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Sprawa jest rozwojowa.

 

Pamiętajmy, że producenci i sprzedawcy substancji psychoaktywnych kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie, a sprzedając  je – sprzedają śmierć.

Apelujemy  aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Często mieszkanki te okazują się śmiertelne dla organizmu. Zwracajmy uwagę na zachowanie naszych najbliższych, na środowisko, w jakim przebywają. Wystarczy naprawdę chwila, by doszło do tragedii, ale wystarczy jedna decyzja, by zapobiec, by pomóc, by uratować.

Ostrzegamy:

– Dopalacze to substancje uzależniające. Już jednorazowe zażycie może być początkiem nałogu.

– Nie ma bezpiecznych dopalaczy! Ich zażywanie grozi utratą zdrowia, a często też śmiercią!

– Sprzedaż dopalaczy to przestępstwo! Grozi za to odpowiedzialność karna oraz wysoka grzywna.

Niezależnie od działań Policji, ważnym jest przede wszystkim uświadomienie szczególnie młodym ludziom, że dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może wiązać się z poważnym, a nawet śmiertelnym ryzykiem. Reagujmy, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiajmy gdy nas do tego namawia.

Alarmujmy o tym pod nr 112!

 

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*