Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Debata społeczna w ZSP w Brniu

Debata społeczna w ZSP w Brniu

07 czerwca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównym tematem było wyjaśnienie wraz z udziałem młodzieży zjawiska cyberprzemocy. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać definicję cyberprzemocy, omówić zjawisko tzw. hejterstwa. Ponadto wyjaśnione zostały sposoby w jakich najczęściej dochodzi do nękania w sieci, przedstawiono również przykłady takich zdarzeń i sposoby na to jak zapobiegać cyberprzemocy lub nie dopuszczać do niej.

W debacie udział wzięło 70 osób w tym młodzież i nauczyciele. Oficjalnego otwarcia debaty i przywitania gości dokonał nadkom. Mirosław Strach – Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie mł.asp. Ewelina Fiszbain wprowadziła zaproszonych gości w tematykę debaty.

Prelegentami debaty byli: Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosław Strach, podkom. Witold Łopata Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na wstępie Komendant Powiatowy przedstawił uczestnikom debaty strukturę Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnie prelegenci krótko przedstawili najczęściej występujące zagrożenia, z którymi możemy się spotkać podczas korzystania z internetu. Mundurowi mówili o mediach społecznościowych i omawiali wspólnie z młodzieżą w jaki sposób objawia się tam cyberprzemoc oraz wspólnie szukali sposobów jak do niej nie dopuścić. Policjanci udowadniali ze granica kiedy mamy do czynienia z cyberprzemocą jest bardzo płynna.

Według młodzieży cyberprzemoc objawia się poprzez wszystkie czynności mające na celu nękanie drugiej osoby np. poprzez negatywne komentarze i że jest to tak powszechne zjawisko, że zaczyna być ono ignorowane i traktowane jak coś normalnego.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*