Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Uroczysta procesja Bożego Ciała w stolicy powiatu

Uroczysta procesja Bożego Ciała w stolicy powiatu

31 maja 2018 roku w powiecie dąbrowskim bardzo uroczyście uczczono Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Boże Ciało, jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. We wszystkich parafiach odbyły się tradycyjne Procesje Eucharystyczne, z Najświętszym Sakramentem, ulicami miast i wsi.

W uroczystości, w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, uczestniczyli między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Joanna Ohratka Sekretarz Powiatu, Maria Sztorc Skarbnik Powiatu, a także naczelnicy i pracownicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po uroczystej Mszy Świętej odbyła się Procesja Eucharystyczna ulicami miasta do czterech pięknie przygotowanych ołtarzy polowych.

Wzorem lat ubiegłych trasa procesji wiodła ulicami: Zamkowa, Grunwaldzka, Kościuszki, Rynek przed Urzędem Miejskim, Jagiellońska, św. Jana, Berka Joselewicza, Rynek, Kościuszki, Grunwaldzka i Zamkowa do Kościoła NMP Szkaplerznej. Domy na trasie procesji były udekorowane emblematami i obrazami religijnymi.

Na dąbrowskiej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zgromadzili się: księża, siostry zakonne, ministranci, dzieci w strojach pierwszokomunijnych i krakowskich sypiące kwiaty, orkiestra Dąbrowskiego Domu Kultury, chór parafialny, poczty sztandarowe stowarzyszeń parafialnych, OSP Dąbrowa Tarnowska, Cech Rzemiosł Różnych i bardzo liczna grupa parafian i gości. W procesji uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego wraz z rodzinami.

Jest już tradycją, że ołtarze w Dąbrowie Tarnowskiej wykonują instytucje zlokalizowane w mieście. Pierwszy ołtarz został zbudowany przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Drugi ołtarz, znajdował się przy ul. Jagiellońskiej. Trzeci ołtarz, zbudowano przed Starostwem Powiatowym, a czwarty przed siedzibą Cechu Rzemiosł Różnych.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*