Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Akcja informacyjno – edukacyjna pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”

Akcja informacyjno – edukacyjna pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”

„Dla każdego jest miejsce na drodze” – pod takim hasłem 25 maja 2018 roku polska Policja rozpoczyna akcję informacyjno-edukacyjną, skierowaną do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci podczas trwania akcji będą promować bezpieczne korzystanie z drogi poszczególnych grup uczestników ruchu drogowego.

Akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze” rozpocznie się 25 maja 2018 roku briefingiem w Komendzie Głównej Policji. Jej celem jest:

  • promowanie bezpiecznego korzystania z drogi przez poszczególne kategorie uczestników, z uwzględnieniem części drogi przeznaczonej dla danej grupy, tj. jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub dla rowerów,
  • podniesienie poziomu wiedzy na temat prawnych ram i zasad wspólnej koegzystencji na drodze,
  • propagowanie kulturalnych i życzliwych zachowań.

Policjanci przez cały czas trwania przedsięwzięcia będą informować, edukować i przypominać, że droga jest dla wszystkich, jednak przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem, a w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bądźmy więc wobec siebie życzliwi i pamiętajmy, że na drodze jest miejsce dla każdego. Uśmiech, tolerancja i opanowanie emocji przynosi lepsze skutki niż agresywne zachowanie. Chcąc coś zmienić, zacznijmy od siebie.

Biuro Ruchu Drogowego KGP
dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*