Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Ogłoszono przetarg na budowę nowoczesnej strażnicy w Dąbrowie Tarnowskiej

Ogłoszono przetarg na budowę nowoczesnej strażnicy w Dąbrowie Tarnowskiej

Plany zaczynają się spełniać. Ogłoszono przetarg na budowę strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z magazynem przeciwpowodziowym wraz z instalacjami wewnętrznymi, infrastrukturą techniczną i drogową w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedsiębiorcy mogą składać oferty do 28 maja 2018 roku.

Przy ul. Żabieńskiej powstanie nowoczesna strażnica wraz z magazynem przeciwpowodziowym, placem manewrowym i placem ćwiczeń.  Przedsiębiorstwo, które wygra przetarg będzie mieć czas do 23 listopada 2020 roku na wykonanie tej inwestycji.

Ubiegły rok przyniósł zapewnienie o realizacji tego przedsięwzięcia, w związku z tym z budżetu powiatu przeznaczono 100 tys. zł na dostosowanie posiadanego już projektu strażnicy do obecnie obowiązujących wymogów i przepisów, jakie powinny spełniać strażnice, ustalonych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej na aktualizację dokumentacji projektowej budowlano – wykonawczej i kosztorysowej.

Bez wątpienia jest to ważna inwestycja w naszym powiecie, nie tylko podnosząca standard pracy dąbrowskich strażaków, ale również zwiększająca bezpieczeństwo mieszkańców. Brakuje magazynu przeciwpowodziowego, który jest niezwykle potrzebny przy występujących coraz częściej w naszym regionie podtopieniach i powodziach – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski.

Budowa strażnicy będzie finansowana ze środków Budżetu Państwa przewidzianych na modernizację Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i BOR pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu znajdują się na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*