„Muzycznie śladami polskiej niepodległości” – koncert w Dąbrowie Tarnowskiej

W sobotni wieczór, 5 maja 2018 roku w powiecie dąbrowskim odbył się koncert „Muzycznie śladami polskiej niepodległości” w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa. Na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji 100-lecia Niepodległości Polski do kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej bardzo licznie przybyli dąbrowscy parafianie i mieszkańcy Powiśla. W koncercie uczestniczył także Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski.

W repertuar koncertu wpisały się utwory polskich kompozytorów, takie jak: „Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia”, „Nie rzucim Chryste”, „Do kraju tego” oraz „Magnificat”. Dziewczęcy Chór Katedralny, został nagrodzony gromkimi brawami.

Nie zabrakło również podziękowań za tak wspaniały występ muzyczny dla artystów. Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz ks. Stanisław Cyran proboszcz dąbrowskiej parafii, złożyli na ręce Aleksandry Topór kierownika artystycznego oraz dyrygenta ks. Władysława Piechoty dla całego Chóru Katedralnego wyrazy uznania i gratulacji za mistrzowski koncert.

Wyrazy wdzięczności popłynęły także od „Puellae Orantes” dla przedstawicieli samorządu powiatowego i gminnego, a także parafii za pomoc w organizacji i wsparcie finansowe tego koncertu patriotycznego. Muzycy podziękowali również wszystkim, którzy przybyli na koncert i wspólnie z nimi podążali „Muzycznie śladami polskiej niepodległości”.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*