Festiwal patriotyczny w Dąbrowie Tarnowskiej – zaproszenie

Dąbrowski Dom Kultury zaprasza na festiwal patriotyczny „DĄBROWA TARNOWSKA ŚPIEWA DLA KONTYTUCJI TRZECIEGO MAJA”. Wystąpi młodzież szkolna, w II części będzie wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych z akompaniamentem zespołu muzycznego pod kierunkiem Kamila Banasia. Impreza odbędzie się w niedzielę 6 maja o godz. 17:00 na skwerze przed budynkiem Urzędu Miejskiego.
Patronat honorowy przyjęli: Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP i Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.
Swój udział w I części festiwalu potwierdziły szkoły podstawowe: nr 1,2,3 w Dąbrowie Tarnowskiej, w Nieczajnie Górnej, Smęgorzowie i Żelazówce oraz Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na wspólne śpiewanie dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej DDK przygotował śpiewniki z identycznymi wersjami tekstów w dyspozycji solistów akompaniującego zespołu muzycznego.

Bądźmy razem na skwerze przed budynkiem UM, pokażmy, że choć dzielą nas poglądy polityczne, to łączy jedno – miłość do Ojczyzny wyrażana śpiewem dedykowanym Konstytucji Trzeciego Maja, dokumentowi w historii, z którego możemy być dumni na tle całego świata. Wspólne świętowanie dla Konstytucji to alternatywa radosnego świętowania świąt narodowych w naszej „małej ojczyźnie” i szansa na rozśpiewanie mieszkańców – wzorem ubiegłorocznej, udanej edycji festiwalu oraz imprezy o podobnym charakterze z okazji Dnia Niepodległości w sali kinowej DDK.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*