Spektakl pt. „Luiza Miller” w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

Jeszcze nie rozbrzmiały echa wspaniałego baletu „Giselle” (w retransmisji z Teatru Bolszoj), a już szykuje się w Dąbrowie Tarnowskiej kolejna gratka dla melomanów i wielbicieli kultury na najwyższym światowym poziomie. W sobotę 14 kwietnia w bezpośredniej transmisji z Metropolitan Opera Kino „Sokół” pokaże będący nieco w cieniu „Rigoletta” i „Traviaty” Giuseppe Verdiego – spektakl „Luiza Miller”. Na scenie pojawią się między innymi podziwiana już kilkakrotnie w tym sezonie SonyaYoncheva, światowej sławy artysta Plácido Domingo oraz nasz rodak, wspaniały tenor Piotr Beczała. Prelekcja wprowadzająca o godz. 18:15, początek przedstawienia o 18:30. Potwierdzili już obecność stali bywalcy z UTW w Tarnowie, licznie mają się też stawić studenci UTW z Dąbrowy Tarnowskiej. Zapraszamy na tę ucztę duchową, są jeszcze wolne miejsca…

„Intryga i miłość” – tak brzmiał tytuł dramatu Schillera, na podstawie którego powstało libretto opery Verdiego. Trafniejszym byłoby może „trucizna i miłość” lub „fatalna intryga”. Zawikłana opowieść o miłości tyrolskiej dziewczyny do syna hrabiego i knowaniach zazdrosnego zalotnika Wurma jest jednak jedną z piękniejszych kart XIX-wiecznej opery i zbyt rzadko obecnie gości na scenach świata. Tym większa chwała The Metropolitan Opera, że posiada to dzieło Verdiowskiego geniuszu w swym repertuarze i że postanowiła zaprezentować je w cyklu „The Met: Live in HD” i to w takiej obsadzie. Wśród realizatorów spektaklu są: ElijahMoshinsky(reżyseria), Santo Loquasto(scenografia i kostiumy) i DuaneSchuler(światło). Za pulpitem zobaczymy Bertranda de Billy (dyrygent).

Przedstawienie trwa około 3 godzin 35 minut (w tym 2 przerwy, podczas których DDK tradycyjnie zaprasza na ciasteczko, kawę i herbatę).

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*