Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Bank Żywności z pomocą potrzebującym przed Świętami Wielkanocnymi

Bank Żywności z pomocą potrzebującym przed Świętami Wielkanocnymi

Reaktywowany w ostatnich latach Bank Żywności w Dąbrowie Tarnowskiej działa prężnie, dzięki zaangażowaniu gminy w Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 i współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Prowadzi go Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Pomocna Dłoń we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny. Bank Żywności zabezpiecza potrzeby żywnościowe 693 rodzin, co daje łączna liczbę 1884 osób objętych pomocą. Od października do ostatnich dniach marca wydano 70 ton żywności, a w samym miesiącu marcu przyjęto i wydano 20 ton żywności, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Wśród artykułów spożywczych, które otrzymują potrzebujący są: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidło śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki, mleko UHT, ser podpuszczkowy, filety z makreli w oleju, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, kabanosy wieprzowe, cukier biały, miód wielokwiatowy, olej rzepakowy, gulasz wieprzowy.

Magazyn żywności mieści się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny przy ul. Kościuszki 15 A. Dystrybucją żywności, rozładowaniem i rozliczeniem towaru zajmują się rodzice dzieci niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia ,,Pomocna Dłoń’’. Bank Żywności obsługiwany jest przez 8 osób, które nie pobierają żadnych pieniędzy i pracują wyłącznie w ramach wolontariatu.

dabrowatar.pl
fot. dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*