Zajęcia świąteczne w Filiach MBP w Nieczajnie Górnej i Szarwarku

Już tylko kilka dni dzieli nas od Świąt Wielkiej Nocy. W oczekiwaniu na ten piękny czas 26 i 27 marca br. Filie Biblioteczne w Szarwarku i Nieczajnie Górnej zaprosiły do siebie przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Nieczajnie Górnej z panią Wiesławą Wójcik oraz pierwszoklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szarwarku z panią Barbarą Pasternak. Spotkania z młodymi bywalcami biblioteki miały akcent wielkanocny.

Dzieci poznały obrzędy i tradycje Świąt Wielkanocnych np.: co wkładamy do koszyczka wielkanocnego. Poznały różne rodzaje zdobienia jajek, od kraszanek i malowanek po nalepianki, wyklejanki, skrobanki i pisanki.

– Czytaliśmy również opowieść o niezwykłej przygodzie, która przytrafiła się pewnemu niesfornemu jajeczku w książeczce Lidii Mieczakowskiej – Talar „Jak jajeczko wędrowało”, po czym nadszedł czas na plastyczne zajęcia. Wiadomo, że Wielkanoc kojarzy się głównie z jajkiem, dlatego też wykonaliśmy ozdobne pisanki, nie zabrakło też świątecznych zwierzątek – kurczaczków i zajączków. Dzieci miały dużo ciekawych pomysłów, dlatego powstały różnorodne prace. Nie mogło oczywiście zabraknąć różnego rodzaju wielkanocnych zabaw, a co najważniejsze – świątecznej babki, która okazała się miłym i słodkim zakończeniem naszego spotkania.

Wszystkim życzymy takiego radosnego nastroju na ten czas, jaki i nam towarzyszył przy okazji tych wielkanocnych zajęć. Wesołych Świąt!

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*