Zmarł kpt. Władysław Ryczek – żołnierz Armii Krajowej

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 17 marca 2018 r. w wieku 93 lat odszedł do wieczności kpt. Władysław Ryczek – żołnierz Armii Krajowej w stanie spoczynku. Był zaangażowanym społecznikiem i samorządowcem.

W latach 1994-1998 sprawował funkcję Z-cy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, a od 1994 – 2003 w Radzie Sołeckiej Wsi Smęgorzów. Były naczelnik, a później wieloletni honorowy członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Smęgorzowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 marca 2018 r. (tj. wtorek) w Kościele Parafialnym w Smęgorzowie. O godz. 13.30 odmawiany będzie różaniec, natomiast o 14:00 będzie odprawiona Msza Św. żałobna za spokój duszy Ś.P. Władysława.

Urodzony w 1925 roku w Smęgorzowie Władysław Ryczek był żołnierzem Armii Krajowej w czasie II wojny światowej. Prowadził działalność konspiracyjną zarówno w czasie wojny, jak i po jej zakończeniu, nie akceptując władzy systemu komunistycznego.
W nocy 8/9 maja 1945 r. Pan Władysław brał udział w akcji uwolnienia 80 żołnierzy Armii Krajowej osadzonych w dąbrowskim Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego. Za te zasługi i swoją wojenną przeszłość został odznaczony wyższym stopniem oficerskim. Władysław Ryczek w latach 1952-1958 sprawował funkcję naczelnika OSP Smęgorzów, przez wiele lat był też Prezesem Światowego Koła Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Smęgorzowie.

Składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim zmarłego.

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*