Jubileusz 80. Urodzin Ks. Prałata Józefa Poremby

17 marca 2018 roku o godzinie 11:00, w kościele parafialnym, Dąbrowianie obchodzili Jubileusz Ks. Prałata Józefa Poremby. Na Mszy świętej wszyscy chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność Jubilatowi za Jego 80 lat pięknego życia oraz 38 z 57 lat kapłaństwa, kiedy to posługuje w Parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Mszę św. koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów, a przewodniczył JE ks. Biskup Władysław Bobowski oraz ks. Proboszcz Stanisław Cyran. Wśród koncelebransów byli koledzy rokowi ks. Jubilata jak i księża którzy pracowali w Dąbrowie Tarnowskiej na przestrzeni 28 lat proboszczowania ks. Józefa.

W Mszy Św. Jubileuszowej Ks. Prałata Poremby – Honorowego Obywatela Dąbrowy Tarnowskiej, uczestniczyły poczty sztandarowe stowarzyszeń parafialnych, Cechu Rzemiosł Różnych, Jednostki Strzeleckiej JS-2083 oraz licznie zgromadzeni Parafianie na czele z przedstawicielami Parlamentu i samorządu gminnego i powiatowego: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Z-ca Burmistrza Stanisław Ryczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat oraz Starosta Powiatu Dąbrowskiego Tadeusz Kwiatkowski.

Bp. Władysław przypomniał w homilii, że kapłaństwo to przedłużenie rąk Chrystusa, to pomost między niebem a ziemią, to święty dar. Zachęcał do modlitwy dziękczynnej za kapłanów, jak i o nowe powołania.

Sam Ks. Jubilat w podziękowaniu wyraził wdzięczność Bogu za dar życia i kapłaństwa. Ponadto ks. Prałat Józef dziękował wiernym, rodzinie oraz licznie przybyłym kapłanom, za obecność, życzliwość i towarzyszenie na różnych etapach życia.

Plurimos annos! Księże Prałacie Józefie

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

fot. Andrzej Fido

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*