Rozmowy damsko-męskie w GBP w Oleśnie

Początek marca to dla jednych Dzień Kobiet, a dla innych Dzień Mężczyzn. Tymczasem dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie ten czas to… wielkie święto Kina za Rogiem w Oleśnie! Już od trzech lat w marcu w małym, ale jakże fantastycznym kinie uroczyście obchodzi się święto wszystkich tych, którzy kochają dobre filmy.

W tym roku 10 marca Kino za Rogiem w Oleśnie zaprosiło widzów na polską komedię pt. „Porady na zdrady”. Temat filmu doskonale nawiązywał do marcowych uroczystości – w końcu zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni znać kilka niezawodnych sposobów na (uniknięcie) zdrady. Komedia rozśmieszyła nas do łez, a przede wszystkim zapewniła relaks i doskonałą zabawę. Po projekcji nadszedł czas na wyróżnienie i podziękowanie najbardziej aktywnym widzom Kina za Rogiem w Oleśnie. Agata Wrona, Maciej Wrona i Stanisław Kosiek – to kinomaniacy, którzy przychodzą do kina zawsze – bez względu na porę roku, tygodnia i dnia.

– Biblioteka w Oleśnie znana jest jednak z nieszablonowego podejścia do każdego tematu. Również tym razem nie wystarczył nam wyłącznie seans w kinie. Po filmie grono zaproszonych gości NIECO (a może nawet nieco bardziej) się powiększyło i wszyscy przeszli do sali bibliotecznej na rozmowy damsko-męskie w towarzystwie słodkiej babeczki i niezłego ciacha. Wyśmienite wypieki przygotowały nasze niezawodne przyjaciółki: Maria Bil, Iwona Chmura, Halina Dojka, Urszula Kaczmarska, Renata Kinel, Jadwiga Lech, Maria Łata, Teresa Motyka, Maria Nowak, Anna Plata i Barbara Szado. Z kolei pyszne babeczki ufundowane zostały przez państwa Małgorzatę i Dariusza Olesiów.

To jednak wciąż nie wszystko! Wieczór uświetnił występ kabaretowo-muzyczny w wykonaniu Kabaretu „Sprawa Drugorzędna”. Grupa działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku, a składa się z muzyków i aktorów amatorów, którzy sami piszą teksty, komponują muzykę i przygotowują scenografię. Artyści dali fenomenalny pokaz swoich umiejętności – doskonała gra aktorska, porywający wokal, profesjonalna oprawa muzyczna, niesamowity kontakt z publicznością i niejednoznaczne sytuacje sceniczne sprawiły, że występ był ciągle przerywany niepowstrzymanymi wybuchami śmiechu, oklaskami i spontanicznymi komentarzami widzów.

gbpolesno.nazwa.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*