Spektakl teatralny z londyńskiego West Endu w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

Zbierający bardzo przychylne recenzje krytyków i cieszący się dużym zainteresowaniem oraz dobrą frekwencją w całej Europie, także w polskich kinach artystycznych spektakl teatralny wprost z londyńskiego West Endu będą mogli zobaczyć widzowie Kina „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej w niedzielny wieczór 11 marca (początek o godz.19:00) w ramach retransmisji (cykl National Theatre Live).
To trzecia, w historii dąbrowskiego kina cyfrowego, po „Makbecie” i „Cyrano de Bergerac”, propozycja teatralna na najwyższym światowym poziomie. W tym najnowszym przedstawieniu, wyreżyserowanym przez Benedicta Andrewsa („Tramwaj zwany pożądaniem”) wystąpią: Sienna Miller („Snajper”), Jack O’Connell („Tulipanowa gorączka”) i ColmMeaney („Liberator”, „Palący problem”). Kinomani na pewno pamiętają kultowy film z Elizabeth Taylor i Paulem Newmanem. Teraz obejrzą inscenizację z Narodowego Teatru w Londynie!

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=pV3B1EnloFc

Tennessee Williams (1911– 1983)Cat on a Hot Tin Roof. Dramat (1955)

Parna noc na plantacji bawełny w Missisipi. Rodzina gromadzi się, by uczcić urodziny ojca, Dużego Taty. Małżeństwo jego syna, Bricka, przeżywa kryzys: manewry, sekrety, seksualne napięcie zwiastują bliski koniec. Upał jest nie do zniesienia – podobnie jak kłamstwa, które padają w trakcie spotkania. A gdy stawką jest przyszłość rodziny, która wersja prawdy okaże się tą najprawdziwszą? Rodzinna uroczystość naznaczona cieniem zbliżającej się tragedii, mimo wysiłków zmienia się w psychodramę.

„Kotka…” Tennessee Williamsa to przede wszystkim portret zakłamanej rodziny, której nic tak na prawdę nie spaja.

Spektakl dla widzów od 15 roku życia. Czas trwania ok. 3 godzin.Ceny biletów: 30 zł, ulgowe – 20.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*