„Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” – koncert Andrzeja Sikorowskiego i Jacka Królika – zaproszenie

2. edycja Budżetu Obywatelskiego zagości na dobre w 3 gminach regionu: w Dąbrowie Tarnowskiej, Radłowie i Żabnie. Po zwiastunie „Show dla dzieci” w wykonaniu animatorów z dębickiego „Studia Fama” w czasie ferii zimowych (w naszej gminie odbył się on w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej) przyszedł czas na wydarzenie uświetniające obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. W sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury w czwartkowe popołudnie 15 marca o godz. 17:00 wystąpią Andrzej Sikorowski i Jacek Królik. Sikorowski to znany krakowski bard, lider i założyciel legendarnej grupy „Pod Budą”, autor piosenek, wokalista, gitarzysta. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem (płyta „Pasjans na dwóch”). Skomponował muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą „Dziennika Polskiego”, „Przekroju” i „Hustlera”. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, oraz partner wokalny. W koncercie marcowym w naszym regionie towarzyszy mu Jacek Królik – gitarzysta i muzyk sesyjny, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Andrzeja Sikorowskiego oraz grup muzycznych Królik, Kreszendo, Śrubki, do 2009 roku członek zespołu Brathanki.

Wstęp na koncert jest wolny, organizatorzy zachęcają do wcześniejszego przybycia celem zajęcia lepszych miejsc. Nie gwarantują wszystkim chętnym miejsc siedzących.

Zadanie „Z Gwiazdami … nie tylko zaczytani” realizowane jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Instytucją koordynującą i nadzorującą w imieniu Województwa Małopolskiego jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Patronat honorowy objęli:Jacek Krupa- Marszałek Województwa Małopolskiego, Zbigniew Mączka Burmistrz Radłowa, Stanisław Kusior Burmistrz Żabna i Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Koncerty w 2 pozostałych, poza stolicą powiatu dąbrowskiego miejscowościach odbędą się odpowiednio: 13.03 w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie (godz.18:00) i 14.03 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie (godz.17:00).

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*