Podsumowanie ferii zimowych w Centrum Polonii w Brniu

W Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu zakończyły się ferie 2018. Breńska Instytucja Kultury była organizatorem zajęć przygotowanych w tym czasie specjalnie z myślą o dzieciach. Spotkania odbywały się trzy razy w tygodniu i były to warsztaty plastyczno-literackie. Podczas ich trwania najmłodsi wykonywali m.in. karnawałowe maski weneckie z gipsu oraz papieru, dekorując je różnymi technikami, ozdoby z masy solnej oraz kartonowe bałwanki.

Dla dzieci przygotowano również specjalne spotkania tematyczne. Dnia 14 lutego z myślą o walentynkach Centrum Polonii we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną z siedzibą w Brniu zorganizowało wspólne czytanie opowieści dla najmłodszych pt. „Mamo kocham Cię” i innych utworów o podobnej tematyce. W drugiej części spotkania przeprowadzono „Walentynkowy quiz” i rozwiązywano zagadki dotyczące przeczytanych bajek.

21 lutego w Dworze Konopków gościła natomiast pani Agnieszka Ciećko z Dąbrowy Tarnowskiej, która zaprezentowała swoje bogate zbiory lalek oraz podzieliła się swoją pasą z uczestnikami zajęć.

centrumpolonii.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*