Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Plakaty Piotra Barszczowskiego w galerii DDK

Plakaty Piotra Barszczowskiego w galerii DDK

Nie co dzień zdarza się oglądać tak profesjonalne i charakterystyczne plakaty w galerii Dąbrowskiego Domu Kultury. W sobotę 24 lutego Paweł Chojnowski – dyrektor tej samorządowej instytucji kultury gminy Dąbrowa Tarnowska uroczyście otworzył wystawę prac Piotra Barszczowskiego z Tarnowa. W wernisażu wzięli udział między innymi: Małgorzata Bułat – Dyrektor Centrum Polonii i Biblioteki Powiatowej w Brniu, Renata Bączek – Dyrektor Domu „Senior-Wigor”, Krystyna Guzik – Prezes UTW przy DDK, Marian Łączyński – Prezes Oddziału Związku Emerytów i Rencistów, Ryszard Siepiora – Prezes Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta, Elżbieta Wiatr – Prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, Edmund Wilk – Prezes Honorowy STKPD, uczniowie i studenci autora prac z tarnowskiego Zespołu Szkół Plastycznych.

Piotr Barszczowski – doktor sztuki, absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP i Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, nauczyciel podstaw projektowania i reklamy wizualnej w tarnowskim Liceum Plastycznym oraz wykładowca w Instytucie Sztuki PWSZ w Tarnowie. Specjalizował się w dziedzinie komunikacji wizualnej i historii sztuki sakralnej. Jako artysta – plastyk, projektant grafiki użytkowej, jest autorem identyfikacji wizualnych ponad 300 firm! Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków i do Związku Polskich Artystów Fotografików.

Twórca identyfikacji wizualnych, plakatów, fotografii artystycznej i neowitrażu. Pomysłodawca i kierownik plenerów – „Ekspedycji Artystycznych W POSZUKIWANIU PIĘKNA”. Promotor neosecesji w sztuce XXI wieku (w 2008 z jego inicjatywy powstała grupa artystyczna „Neosecesja”, skupiająca artystów z całej Polski). W 1995 r. założył w Tarnowie Pracownię Plastyczną i Galerię „Symbol”.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do połowy kwietnia w godzinach pracy placówki.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*