Balet „Romeo i Julia” z moskiewskiego Teatru Bolszoj w dąbrowskim „Sokole” – zaproszenie

Wielu choreografów sięgało i nadal sięga po baletową wersję tragedii Williama Shakespeare’a. W cyklu transmisji z Teatru Bolszoj podziwialiśmy już wersję Jurija Grigorowicza, teraz czas na nowe spojrzenie na historię kochanków z Werony w choreografii Aleksieja Ratmańskiego, byłego dyrektora baletu Bolszoj w latach 2004-2008, obecnie choreografa – rezydenta American BalletTheatre. Ratmański powraca do Moskwy by po raz pierwszy od 2008 roku przygotować nowy balet specjalnie dla zespołu Teatru Bolszoj.

Libretto baletu opracowali: Sergiej Prokofiew, Sergiej Radlov, Adrian Piotrovski na podstawie dramatu Williama Szekspira.

Swoją inscenizację „Romea i Julii” Aleksiej Ratmański zrealizował najpierw w 2011 roku w Toronto z NationalBallet of Canada. Teraz przystosował ją dla moskiewskiego zespołu. W ujęciu Ratmańskiego sztuka Szekspira to przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości i parze najsłynniejszych kochanków, którą w warstwie muzycznej genialnie oddał Siergiej Prokofiew.

Balet „Romeo i Julia” z urzekającą muzyką: Siergieja Prokofiewa widzowie Kina „Sokół” będą mogli zobaczyć w bezpośredniej transmisji   z Moskwy w niedzielne popołudnie 21 stycznia (wprowadzenie – godz.15:45, początek spektaklu – 16:00).

Obsada: Jekaterina Krysanowa jako Julia, WładisławŁantratow w roli Romea. Pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy i orkiestra Teatru Bolszoj.

Przedstawienie trwa około 2,5 godziny.

Zwiastun spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=3Echup2P_kM

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*