Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Tradycyjna Wigilia w dąbrowskiej „Betanii”

Tradycyjna Wigilia w dąbrowskiej „Betanii”

22 grudnia br. w Jadłodajni Caritas „BETANIA” odbyła się tradycyjna kolacja wigilijna, do której zasiadły wspólnie z organizatorami osoby samotne, chore i w starszym wieku.

Zgodnie z wieloletnią tradycją organizatorami wieczerzy wigilijnej byli: ks. Stanisław Cyran – Proboszcz dąbrowskiej parafii, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej kierowany przez Katarzynę Hałun.
Inicjatorem tych spotkań przed wielu laty był ks. Prałat Józef Poremba i odbywały się najpierw w starej jadłodajni przy ul. Kościelnej, a od blisko 18 lat organizowane są w Kuchni Caritas „BETANIA” przy ul. Piłsudskiego.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem kolęd przez uczestniczące w nim osoby. Ks. Proboszcz Stanisław Cyran przewodniczył modlitwie i pobłogosławił opłatki. Zarówno Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, jak i Dyrektor MOPSiWR Katarzyna Hałun złożyli przybyłym serdeczne, bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia.
Radosna, pełna wzajemnej życzliwości atmosfera łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń towarzyszyła wszystkim zebranym.
Na stół wigilijny trafiły tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, kapusta z grochem, wierzchosławicki karp smażony, kompot z suszonych owoców. Po wspólnym kolędowaniu uczestnicy otrzymali świąteczne paczki przygotowane przez MOPSiWR w Dąbrowie Tarnowskiej.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*