Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wspólne kolędowanie w Żelazówce

Wspólne kolędowanie w Żelazówce

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, magiczny, czas przepełniony ciepłem, radością i życzliwością. Czas spotkań w gronie rodzinnym, gronie przyjaciół, spotkań wielopokoleniowych. Czas, kiedy „Wszyscy Wszystkim ślą życzenia…”

W niedzielę, 17 grudnia 2017 roku po Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Wincentego a Paulo w Żelazówce tradycyjnie, jak co roku odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej z Niepublicznym Niepłatnym Oddziałem Przedszkolnym w Żelazówce.

Dzieci przepięknie zaprezentowały historię narodzin Jezusa. Śliczna dekoracja, nastrojowe kolędy i radosne pastorałki stworzyły niepowtarzalny klimat wprowadzający w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją byli więc Maryja, Józef i Dzieciątko, była szopka bożonarodzeniowa, pojawili się pasterze oraz Trzej Królowie, którzy oddali hołd małemu dzieciątku i piękne anioły, które „zstąpiły” tego dnia na ziemię. Zaskoczeniem dla oglądających było pojawienie się niezwykłych postaci bajkowych, takich jak: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Calineczka, Pinokio, Kopciuszek, Pszczółka Maja. Postacie te szczególnie rozbawiły publiczność. Wyjątkowy, pogodny nastrój wśród widzów wywołała także pastorałka w wykonaniu najmłodszych aktorów, dzieci z oddziału przedszkolnego. Mali artyści otrzymali gromkie brawa, oklaskom nie było końca. Wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu gitarowego pod kierunkiem pana Roberta Hoszwy. Swoim głosem zachwyciła Ola Schab, a Nikola Bartosz pięknie zagrała na flecie kolędę „Lulajże, Jezuniu…”

To niezwykłe przedstawienie, może nieco inaczej ujęte niż nakazuje tradycja, spotkało się z ciepłym przyjęciem widzów, którzy zwrócili uwagę na wspaniałą grę wszystkich aktorów oraz oprawę przedstawienia. Wszystkim uczniom należą się ogromne brawa za wspaniały występ. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością pan Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, pan Jacek Sarat – przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, pan Andrzej Giza – Radny Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, którym składamy serdeczne podziękowania za przybycie i uczestniczenie w tym ważnym dla nas przedsięwzięciu, jakim są Jasełka.

Po spektaklu pani Dyrektor Magdalena Woynarowska – Piasecka szczególne podziękowania skierowała do Księdza Proboszcza za pomoc w organizacji przedstawienia jasełkowego w kościele parafialnym, wszystkich rodziców, którzy przygotowali dla dzieci przepiękne stroje i umożliwili dzieciom uczestnictwo w próbach oraz nauczycieli, którzy zaangażowali się i pomogli w przygotowaniu tegorocznych Jasełek.

Na zakończenie życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zgromadzonym gościom, rodzicom, nauczycielom oraz uczniom złożyli: pani Dyrektor Magdalena Woynarowska – Piasecka, pan Burmistrz Krzysztof Kaczmarski oraz ks. Marek Lasek.

Jasełka przygotowała pani Marzena Kądzielawa i pani Beata Kawa.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*