Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wieczerza wigilijna dla osób samotnych w Tarnowie – zaproszenie

Wieczerza wigilijna dla osób samotnych w Tarnowie – zaproszenie

Podobnie jak w roku ubiegłym w wigilię, 24 grudnia odbędzie się miejska wieczerza wigilijna dla osób samotnych. W hali przy ul Kopernika 10, w Szkole Podstawowej nr 3 stanie kilkadziesiąt stołów przygotowanych na przyjęcie gości. Ponad 300 miejsc w wigilijny wieczór będzie czekało na wszystkich, którzy będą chcieli wspólnie świętować ten szczególny czas.

Zgodnie z polska tradycją, gdy zasiadamy do wigilijnego stołu, jedno dodatkowe nakrycie stawiamy dla niespodziewanego gościa. W tym roku w Tarnowie będzie wiele takich miejsc i nikt, kto tego nie chce, nie powinien samotnie świętować. Wieczerza z tradycyjnymi potrawami odbędzie się dokładnie w wigilię Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia o godzinie 12:30.

Świąteczną atmosferę, poza wieczerzą wigilijną, zapewni tradycyjnie przystrojone drzewko i mini koncert polskich kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z Pałacu Młodzieży oraz przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 31. Aby wziąć udział w wydarzeniu nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy po prostu przyjść we wskazane miejsce. Przy organizacji miejskiej wigilii dla osób samotnych pracować będzie blisko stu wolontariuszy.

tarnow.pl
ZSE-O Tarnów

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*