Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kolejna inwestycja drogowa w Podborzu zakończona

Kolejna inwestycja drogowa w Podborzu zakończona

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego sukcesywnie zabiega o jak najlepszą jakość komunikacji drogowej poprzez systematyczną odbudowę dróg powiatowych. Świadczy o tym kolejna zrealizowana inwestycja w Podborzu, gdzie przebudowano drogę powiatową.

Na realizację tego przedsięwzięcia nasz samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 63,63% całkowitej wartości inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Odbudowę drogi w Podborzu planowano już od dawna. Została zrealizowana dzięki skutecznym działaniom władz naszego powiatu na czele ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim. Dzięki sprawnie pozyskiwanym środkom zewnętrznym oraz środkom z budżetu powiatu w wysokości 1 645 921 zł, zostało zrealizowane kolejne zadanie, tworzące w naszej „Małej Ojczyźnie” bezpieczną sieć drogową.

Realizacja projektu o wartości 2 586 707, 82 złotych, pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1314K Podborze – Smęgorzów w m. Podborze w km 0+460 – 1+808″ o długości 1,3 km obejmowała roboty przygotowawcze, pomiarowe, rozbiórkowe, usunięcie drzew i krzewów, humusowanie terenu i umocnienie skarp, odwodnienie, przebudowę sieci gazowej i wodociągowej, wykonanie nowej podbudowy, nawierzchni, chodników, oznakowania pionowego i poziomego. Wykonawcą tej inwestycji była firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

Celem projektu realizowanego przez Powiat Dąbrowski jest podniesienie dostępności do usług społecznych, komunikacji drogowej oraz poprawę jakości życia poprzez przebudowę drogi oraz budowę nowych chodników w kilometrażu 0+460 – 1+808.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*