Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » MBP w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymała dofinansowanie na zakup nowych książek

MBP w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymała dofinansowanie na zakup nowych książek

Na wniosek Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej do Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych dąbrowska biblioteka otrzymała dofinansowanie na zakup nowych książek. W tym roku przyznana kwota wynosiła 14 860 zł. Dofinansowanie to pomogło powiększyć i uzupełnić księgozbiór w bibliotece głównej,
a także w filiach. Zakupiono 652 egzemplarze, w tym: lektury szkolne, publikacje z różnych dziedzin nauki, powieści obyczajowe, sensacyjne oraz thrillery, a więc wszystko to, co daje radość czytelnikom. Jak co roku zakup robiony był przede wszystkim na podstawie dezyderatów czytelniczych, które pokazują zapotrzebowanie na konkretne publikacje, ale również z uwzględnieniem zapowiedzi wydawniczych oraz list bestsellerów.

Od 13 lat otrzymujemy tą bezcenną pomoc w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Jest ona bardzo potrzebna i pomaga w odnawianiu oraz powiększaniu księgozbioru, wspiera biblioteki, jak również samorządy, którym niejednokrotnie jest ciężko przekazywać większe środki finansowe na ten cel. Dzięki programowi oferta czytelnicza jest wciąż uatrakcyjniana, nowości służą nauce i rozrywce.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*