Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zaawansowane prace przy modernizacji kotłowni szpitalnej w Dąbrowie Tarnowskiej

Zaawansowane prace przy modernizacji kotłowni szpitalnej w Dąbrowie Tarnowskiej

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej zakończono realizację I etapu robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn. „Modernizacja kotłowni szpitalnej – poprawa efektywności energetycznej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii”.

Projekt, którego całkowity koszt wynosi 8 314 172,61 zł, realizowany jest przez dąbrowski szpital w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Zgodnie z umową dotacji ZOZ na realizację tej ważnej inwestycji otrzyma dofinansowanie w kwocie 4 410 546,19 zł ze środków RPO Województwa Małopolskiego, pozostała kwota 3 903 626,42 zł stanowi wkład własny ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej i prawie w całości została zabezpieczona w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na lata 2017-2018 jako dotacja dla ZOZ.

Ta dotacja stanowi kolejne wsparcie finansowe dla szpitala powiatowego udzielone przez samorząd powiatowy na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim starostą dąbrowskim, który sukcesywnie zabiega o poprawę jakości świadczonych w ZOZ usług medycznych i wysoki standard placówki.

Realizacja całego zadania, które ma się zakończyć we wrześniu 2018 roku, polega na modernizacji kotłowni ZOZ i wyposażeniu jej w gruntowe pompy ciepła, gazowe kotły kondensacyjne współpracujące z istniejącymi kolektorami słonecznymi, instalację fotowoltaiki oraz przebudowie instalacji zewnętrznej sieci ciepłowniczej, c.w.u. oraz energetycznej.

Do końca listopada br. firma OTECH z Gorlic – wykonawca zadania – wykonała prace na łączną kwotę 3 698 580,50 zł obejmujące m.in. wykonanie konstrukcji pod fotowoltaikę i montaż instalacji fotowoltaicznej, częściowe roboty elektryczne oraz częściowe roboty sanitarne, montaż dolnego źródła pomp ciepła (część).

Głównym celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej, poprawa jakości powietrza, oszczędność energii i paliw oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych substancji szkodliwych poprzez montaż odnawialnych źródeł energii, wprowadzenie zasad energooszczędności użytkowania budynków szpitala, estetyka – poprawa stanu środowiska na terenie powiatu dąbrowskiego oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie, poprawa życia mieszkańców w poszanowaniu zasad ochrony środowiska.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*