Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dzień Doradztwa Zawodowego w PCEiKZ w Szczucinie

Dzień Doradztwa Zawodowego w PCEiKZ w Szczucinie

We wtorek 5 grudnia w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się Dzień Doradztwa Zawodowego. Szkołę licznie odwiedzili uczniowie klas II gimnazjum oraz VII szkoły podstawowej ze Szczucina, Borek, Słupca, Pacanowa, Mędrzechowa, Radgoszczy, Luszowic oraz Rataj dla których przygotowano wiele atrakcji.

Na warsztatach szkolnych pan Andrzej Kłagisz podczas zajęć praktycznych prezentował działanie różnych maszyn i urządzeń. Odbyły się pokazy ślusarskie, spawania, toczenia jak również praca na frezarkach-szlifierkach. Pan Lucjan Urban zaciekawił uczniów swoimi pokazami związanymi z branżą samochodową natomiast pan Mariusz Najduch zaprezentował działanie nowoczesnych obrabiarek numerycznych CNC1 oraz CNC2. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko kosmetyczne przygotowane przez panią Martę Szwajkosz. Uczniowie mogli zobaczyć jak wykonać profesjonalny makijaż oraz poznać pracę kosmetyczki. Kolejnym punktem była możliwość zobaczenia jak zmieniała się szkoła i poznać jej historię w kronikach szkolnych. Niewątpliwie dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z policjantem panem Łukaszem Liguzem oraz strażakiem panem Maciejem Klimajem, którzy przybliżyli uczniom pracę w swoich zawodach.

W budynku szkolnym uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach i konkursach przygotowanych przez nauczycieli oraz uczniów. Ogromne wrażenie zrobiła bardzo nowoczesna pracownia teleinformatyczna prowadzona przez pana Krzysztofa Słupka oraz pracownia elektroniczno-informatyczna prowadzona przez pana Ryszarda Juzwę.

Ciekawym punktem było spotkanie z doradcą zawodowym z Hufca Pracy z Dąbrowy Tarnowskiej i Tarnowa oraz OHP 6-24 z Dąbrowy Tarnowskiej jak również zajęcia z panią Zuzanna Zygadło z Centrum Dietetycznego Naturhouse. Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w Quizach o szkole przygotowanych przez panią Stellę Dąbroś.

Licznie przybyli uczniowie spędzili miło czas zapoznając się z różnymi zawodami oraz poznając naszą szkołę. Był to niewątpliwie bardzo pracowity dzień zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Dziękujemy więc wszystkim za pomoc i zaangażowanie!

Opiekunowie: Ewelina Czub-Kapel, Marta Sieroń, Beata Smaś i Jan Giera.

pceikz.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*