Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Serca zapłonęły 13. raz

Serca zapłonęły 13. raz

13 edycja Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego „Płomień” im. Jerzego Brauna przebiegała pod hasłem „Wspomnień czaru”.

Niedzielne popołudnie 10 grudnia to szczelnie wypełniona sala Kina „Sokół” i piękne występy wokalistów, zespołów muzycznych oraz tanecznych z kilku gmin powiatu dąbrowskiego. Przez czwartkowe eliminacje na scenie DDK przewinęło się blisko 240 wykonawców, do koncertu laureatów jurorzy zaprosili zdobywców miejsc I-II w poszczególnych kategoriach.

Koncert otworzyła z bardzo dojrzałą interpretacją piosenki „Szyba”, pochodzącego z musicalu „Metro” Julia Kądzielawa (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej). Nagrody i dyplomy zdobywcom miejsc na podium i wyróżnionym wręczali: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i w imieniu Marka Lupy – Wójta Radgoszczy – Wiesław Żurawski (Sekretarz Gminy).

Wyniki przeglądu w poszczególnych kategoriach.

  • Wokaliści i zespoły muzyczne

Komisja w składzie: Monika Kuta (Przewodnicząca), Katarzyna Reczek, Joanna Gwóźdź, po prezentacji zgłoszonych uczestników (24 podmioty) przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia:

 

  • szkoły podstawowe (klasy I-III, soliści):

 

I miejsce – JULIA KUPIEC  (SP w Radgoszczy) – „Bursztynek”

II – Kinga Fido (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Złoty pierścionek”

III – nie przyznano

Wyróżnienie – Marcelina Kogut (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Pszczółka Maja”

  • szkoły podstawowe (klasy I-III, zespoły):

I miejsce – „WESÓŁKI” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Nie zadzieraj nosa”

II – „BAJKONUTKI” (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Bajki Pana Andersena”

  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI, soliści):

I miejsce ex aequo – GABRIELA MOL (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „A ThousandYears” i KAROL ZAWIŚLAK (SP w Radgoszczy) – „Nie liczę godzin i lat”

II miejsce – Julia Kądzielawa (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Szyba”

III miejsce – Julia Kowal (PSP w Smęgorzowie) – „Mały Książę”

Wyróżnienie – Amelia Marszałek (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Do grającej szafy grosik wrzuć”

  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI, zespoły):

I miejsce – „SCHERZO” (SP w Radgoszczy) – „Dni, których nie znamy”

II – nie przyznano

III – Duet Wiktoria Świerczek i Emilia Sokołowska (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Ada, to nie wypada”

Wyróżnienie – „SYMFONIA” (PSP w Gruszowie Wielkim) – „Ballada wagonowa”

 

  • klasy VII i oddziały gimnazjalne, soliści:

I miejsce ex aequo – EMILIA SOJA (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Powróćmy jak za dawnych lat” i DARIA PYRCZ (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Jeszcze w zielone gramy”

II  – Natalia Nędza (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III ex aequo – Aleksandra Toczek (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Szabada” i Emilia Juras (SP w Radgoszczy) – „When we wereyoung”

  • gimnazja, zespoły –

I miejsce – „STACCATO” (SP w Radgoszczy) – „Byłaś dla mnie wszystkim”

II – „MUZA”(PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Ballada wagonowa”

Wyróżnienie – Duet Nikola Gancarz i Bartłomiej Węgiel (PSP w Gruszowie Wielkim) – „Dziwny jest ten świat”,

  • szkoły ponadgimnazjalne, zespoły –

I i II miejsca nie przyznano

III – Duet Iza Łapa i Dawid Sowa (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Ktoś między nami”.

 

  • Wokaliści i zespoły taneczne.

Komisja w składzie: Marina Hryhorjewa (Przewodnicząca), Paweł Chojnowski, Renata Kimek, po prezentacji zgłoszonych 11 formacji przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody:

 

  • szkoły podstawowe (klasy I-III):

I miejsce – „JEDYNECZKI”  (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – Krakowiak sądecki

II miejsce – „NIEZAPOMINAJKI” (SP w Radgoszczy) – „Gorączka sobotniej nocy”

III – „ISKIERKI” (PSP w Smęgorzowie) – „Marsz Radeckiego”

Wyróżnienie – „GWIAZDECZKI” (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – Samba brazylijska

  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI):

I miejsce – „AKCENT”  (SP w Radgoszczy) – „Dirty Dancing”

II miejsce – Zespół Taneczny (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Shape of You”

III – „MAGIC”  (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Rock and rollis king”

  • klasy VII i oddziały gimnazjalne:

I miejsce ex aequo – „BASTET” (SP w Radgoszczy) – „Mistrzostwa świata 74 r.” i „FUEGO” (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej) – bez tytułu.

II miejsce – Zespół Taneczny (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Rock and roll”

III miejsce – „EUFORIA” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Let’s twist again”.

Klasyfikacja generalna szkół biorących udział w przeglądzie (przyznawano wg następującej zasady: 10 pkt. za I lokatę, 5 za II, 3 za III, 1 za wyróżnienie):

 

  • szkoły podstawowe:

 

I miejsce i puchar – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy – 68 pkt.

II – PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 37 pkt.

III– PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 33 pkt.

  • szkoły ponadgimnazjalne – zrezygnowano z klasyfikacji z uwagi na 1 wykonawcę.

 

Organizatorzy przeglądu: Urząd Gminy w Radgoszczy i Dąbrowski Dom Kultury zapewnili wszystkim pamiątkowe dyplomy, a laureatom i wyróżnionym ufundowali nagrody rzeczowe i poczęstunek podczas eliminacji. Patronat honorowy pełnili: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Marek Lupa – Wójt Radgoszczy.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*