Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kalendarz plakatowy Państwowej Straży Pożarnej na 2018 rok z konkursami

Kalendarz plakatowy Państwowej Straży Pożarnej na 2018 rok z konkursami

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 7 grudnia 2017 roku rozpoczęła cykl spotkań w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie powiatu, połączonych z przekazaniem kalendarzy plakatowych PSP na rok 2018. Na odwrocie kalendarz znajdują się konkursy skierowane do uczniów tychże szkół, przygotowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Kalendarze przekazywane są przez strażaków na spotkaniach, w których udział bierze grono pedagogiczne placówek, pracownicy obsługi oraz uczniowie.
Spotkania połączone są z pogadankami na tematy zagrożeń w okresie zimowym, tj. związanych z zatruciami tlenkiem węglu oraz bezpieczeństwem na lodzie. Ponadto poruszane są zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, m.in. zasadami prowadzenia ewakuacji budynków takich jak szkoły.

Dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu przekazywane są informacje o funkcjonującej sali edukacyjnej „Ognik” znajdującej się w KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, do której zwiedzenia zapraszani są wraz z uczniami przez cały rok, a zwłaszcza podczas akcji otwartych strażnicach w ferie zimowe, wakacje oraz podczas obchodów dni ochrony przeciwpożarowej w miesiącu maju.
Na uwagę zasługuje fakt, że w ostatnich latach laureatami konkursów zamieszczanych na kalendarzach plakatowych PSP byli uczniowie szkół w terenu powiatu dąbrowskiego.

straz-dt.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*