„Z Gwiazdami … nie tylko zaczytani” wśród zwycięskich zadań budżetu obywatelskiego

Jak już podawaliśmy, zadanie „Z Gwiazdami … nie tylko zaczytani” znalazło się na I miejscu z największą ilością głosów w subregionie tarnowskim i dzięki głosom mieszkańców będzie realizowane w 2018 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Program jest kontynuacją, ale też znacznym rozszerzeniem, cieszącego się uznaniem i aprobatą społeczną projektu „Z Gwiazdami zaczytani”, realizowanego przez biblioteki publiczne z 4 gmin: Dąbrowy Tarnowskiej, Radłowa, Żabna i Borzęcina w tym roku. Większy zakres działań i więcej podmiotów świadczą o skali nowego zadania (oprócz bibliotek włączyły się domy kultury, jednak ograniczono się z kilku powodów do 3 gmin – bez Borzęcina).

W programie zwycięskiej edycji na 2018 rok są koncerty i spektakle kameralne (w Dąbrowie między innymi w sali kina „Sokół” i w Ośrodku Spotkania Kultur), spotkania z ludźmi kultury, duże imprezy kulturalne (w Dąbrowie spory zastrzyk finansowy do XI edycji lipcowego Spotkania Kultur), zakup nowości wydawniczych do książnic gminnych. Szczegółowy harmonogram powstanie wkrótce w uzgodnieniach realizatorów z koordynatorem wojewódzkim. Pierwsze decyzje organizacyjne zapadną na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie 15 grudnia, w którym uczestniczyć będzie Paweł Chojnowski – formalny wnioskodawca projektu „Z Gwiazdami … nie tylko zaczytani”. Realizatorami zadania są: Dąbrowski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowejw Dąbrowie Tarnowskiej, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Radłowie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Żabnie.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*